Начало ВОЛЕЙБОЛ Девойките на Спартак 1996 останаха последни в зоната без спечелен гейм

PostHeaderIcon Девойките на Спартак 1996 останаха последни в зоната без спечелен гейм

Новини - Волейбол
Девойките младша възраст на плевенския волейболен клуб Спартак 1996 отпаднаха безславно от Държавното първенство, след като приключиха на последното четвърто място в зоналната група. Плевенчанки загубиха и трите си срещи с по 0:3 на провелия се в Пловдив в четвъртък и петък зонален турнир, в който освен младите плевенски волейболистки участие взеха и тимовете на домакините от Марица, както и софийските Локомотив 1929 и Звезди-94. Нашите играха много слабо и в трите си двубоя и закономерно напускат надпреварата. Първото място в групата спечели отборът на Марица, които след три успеха с по 3:0 се класираха директно за финалите на Държавния шампионат. Звезди-94 и Локомотив 1929 заеха съответно второто и третото място и ще продължат своето участие в допълнителни турнири за влизане във финалите.

В първия си мач, в четвъртък, Спартак 1996 се изправиха срещу пловдивския Марица, които ги отвяха с 3:0, като в отделните геймове резултатите бяха доста отчайващи - 25:10, 25:15 и 25:17 за домакините. За втория си двубой в групата плевенчанки вместо да се стегнат и да покажат най-доброто от себе си излязоха като че ли с мисълта за поредна загуба и тя не закъсня, ново 0:3 с още по-разгромни резултати в отделните части - 15:25, 9:25 и 5:25.

Независимо от двата поредни неуспеха преди последния си мач плевенските девойки все още имаха шанс за влизане в тройката и класиране за нов турнир в борбата за визи за Държавното. Това, обаче можеше да се случи единствено при победа над последния им противник Локомотив 1929 Връбница (София). Вместо надъхана игра плевенчанки отново изиграха слаб мач и отново паднаха с 3:0 (25:17, 25:22, 25:11). Така участието на Спартак 1996 в тазгодишното издание на Държавното първенство за девойки младша възраст приключи.

Добавено в: Събота, 01 Юни 2013 12:29