111:71 (57:38)

Начало БАСКЕТБОЛ

PostHeaderIcon Пловдивският Академик победи Спартак в Плевен

Новини - Баскетбол

Академик Бултекс 99 (Пловдив) нанесе 15-о поражение на плевенския Спартак от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Срещата бе от 17-ия кръг и завърши 97:88 за гостите. Противно на крайния резултат домакините започнаха по-концентрирано в завършващата фаза и взеха първата част с 28:23. После настъпи обрат и пловдивчани поддържаха превес до края на мача. Те спечелиха втората четвърт с 25:18, което им осигури 2 точки повече - 48:46 след последната сирена на първото полувреме.
Преглед на 0 коментара... >>

Добавено в: Събота, 03 Февруари 2018 21:48

Виж още...

PostHeaderIcon Баскетболистите на Спартак с минимална загуба във Варна

С 99:105 падна плевенския Спартак от Черно море Тича във Варна в мач от 16-ия кръг на НБЛ. Оспорван двубой направиха двата отбора през всичките му 40 минути. Плевенчани имаха минимален превес в резултата през първото полувреме. След това обаче стана обратното и това, като че ли донесе успеха на домакините. Почти точка за точка вървеше мача цели 30 минути. Първата част спартаковци реализираха 27 т. срещу 23 за съперника. В края на първото полувреме авансът им стана 6 т. - 57:51.

Добавено в: Събота, 27 Януари 2018 23:49

Виж още...

PostHeaderIcon Баскетболистите на Спартак с първи успех в НБЛ

Спартак (Плевен) разнищи със 111:71 гостуващия му Академик (София) в мач от 15-и кръг на НБЛ. Това бе първи успех за отбора на Сашо Дяковски от началото на сезона. Домакините имаха затруднения само в началните няколко минути, когато резултатът беше точка за точка. Плевенчани за първи път поведоха при 14:13. След това взеха първата четвърт с 31:29. В оставащите 30 минути просто прегазиха противника. Преднината им постоянно нарастваше. В 17-ата минута премина 20 точки. Съперниците се оттеглиха на почивка при 57:38.

Добавено в: Събота, 20 Януари 2018 20:27

Виж още...

PostHeaderIcon Пореден разгром за баскетболистите на Спартак

Плевенският Спартак отнесе тежко поражение с 30 точки - 76:106 като гост на Балкан (Ботевград) в среща от 14-ия кръг на НБЛ. Домакините не оставиха никакво съмнение в тоталното си превъзходство през целия мач. Те поведоха ударно - 10:0 още от самото начало. Само в 6-ата минута позволиха на плевенчани да скъсят дистанцията до 12:8. След това обаче авансът им растеше. В края на първата част бе 22:15. Първото полувреме приключи при 52:40.

Добавено в: Събота, 13 Януари 2018 22:11

Виж още...

PostHeaderIcon Очакван успех за Рилски спортист в зала „Балканстрой“

Плевенският Спартак не успя да се противопостави на водача в класирането в Националната баскетболна лига - Рилски спортист. Селекцията на Александър Дяковски загуби с 89:105 в среща от 13-ия кръг. Домакините поддържаха интригата само в първата четвърт, която спечелиха с 30:29. В оставащото време гостите доминираха. Рилецо направи силна втора част, която взе с 34:16. Именно тази разлика се запази до края на двубоя. Полувремето приключи 63:46 за гостите.

Добавено в: Събота, 06 Януари 2018 22:20

Виж още...

PostHeaderIcon Баскетболният Спартак приключи годината с разгромна загуба от Левски

Баскетболният тим на Спартак (Плевен) завърши годината с разгромно поражение при гостуването си на Левски 2014 в София. Отборът на Александър Дяковски отстъпи с цели 43 точки разлика - 65:108 и твърдо заема дъното на класирането в Националната баскетболна лига след 11 поредни загуби и нито един успех. Началото на мача беше равностойно, но в след като в последните четири минути на първата част плевенчани не съумяха да отбележат нито един кош, закономерното се случи и в 10-ата минута на таблото светна резултат от 21:11. През втората четвърт домакините продължиха да диктуват събитията на терена, като дори успяха да увеличат своя аванс, който на полувремето достигна 16 точки - 49:33.

Добавено в: Събота, 30 Декември 2017 21:17