78:79 (24:24 , 24:12 , 10:20 , 20:23)

Начало БАСКЕТБОЛ

PostHeaderIcon Спартак се издъни срещу последния

Новини - Баскетбол

Изненадваща загуба - 73:76 допусна плевенския Спартак от опашкаря Левски (София) в 19-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство. Селекцията на Александър Дяковски водеше мача към очаквана лесна победа. Такъв бе развоят до 30-ата минута. В последните десет обаче левскарите разбиха съперника. Столичани започнаха добре срещата и в края на първата част имаха точка повече - 20:19. В следващите 20 минути обаче домакините ги надиграха безапелационно, поддържайки добър аванс.
Преглед на 0 коментара... >>

Добавено в: Събота, 25 Февруари 2017 20:18

Виж още...

PostHeaderIcon Баскетболистите ни аут от турнира за Купата на България

Пловдивският Академик Бултекс 99 се наложи с 68:59 над гостуващия му Спартак (Плевен) в четвъртфинална среща от баскетболния турнир за Купата на България. Така селекцията на Сашо Дяковски отпадна още на старта на надпреварата. Мачът беше оспорван, като основната заслуга за това бе нервното напрежение сковало и двата отбора. През първото полувреме домакините водеха в резултата, а съперникът им изоставаше с няколко точки. Спартаковци се оттеглиха на почивката с 9 точки пасив - 28:37. В третата част обаче именно те контролира събитията на игралното поле и обратът в резултата бе най-логичното, което се случи.

Добавено в: Четвъртък, 16 Февруари 2017 22:53

Виж още...

PostHeaderIcon Спартак прегази Черно море

Баскетболистите на Спартак (Плевен) победиха с 93:77 гостуващия им Черно море Тича (Варна). Двубоят бе от 18-ия кръг на НБЛ. Целият мач бе абсолютно равностоен, но в последните минути домакините бяха неудържими. Първата част приключи с минимален аванс за гостите - 26:22. Плевенският тим бързо направи обрат и в края на първото полувреме водеше с 44:39. Петте точки разлика се запазиха и след третата част - 60:55.

Добавено в: Събота, 11 Февруари 2017 21:24

Виж още...

PostHeaderIcon Спартак излъга Балкан в Арена Ботевград

Баскетболистите на Спартак (Плевен) постигнаха минимален, но ценен успех - 79:78 като гост на Балкан (Ботевград) в среща от 17-ия кръг на НБЛ. Битката бе равностойна от първата до последната секунда. Без победител завърши и първата й част - 24:24. След това до 14-ата минута плевенчани изпитваха трудности в реализирането на атаките си. Това позволи на домакините да направят аванса си двуцифрен - 34:24. Само за секунди гостите намалиха съотношението до 2 точки, но във финалните 4 минути на полувремето отново бяха ялови и то приключи с 12 точки пасив - 36:48.

Добавено в: Събота, 04 Февруари 2017 21:23

Виж още...

PostHeaderIcon Спартак не издържа срещу Академик Бултекс 99

Спартак водеше почти през целия мач и не успя да удържи преднината си само за минута срещу Академик Бултекс 99. Пловдивчани биха в зала „Балканстрой“ с 90:88, а двубоят бе от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига. Домакините бяха по-добри през първото полувреме. Съперникът им обаче действаше по-прецизно след почивката. Първата част бе абсолютно равностойна и след размени на лидерството в резултата се стигна до 23:23. Втората четвърт бе за домакините. След 15-ата минута те неутрализираха съпротивата на съперника и в 20-ата вече имаха двуцифрена преднина - 51:40. В третата част пловдивския състав отново бе догонващ. В 25-ата минута разликата дори стана 16 точки - 62:46. Постепенно обаче успяха да стопират устрема на плевенчани и преди последната четвърт изоставаха само с 60:67.

Добавено в: Събота, 28 Януари 2017 22:39

Виж още...

PostHeaderIcon Тежка загуба за Спартак в Правец

Снимка: Архив

Плевенският Спартак отнесе 71:104 като гост на Лукойл-Академик в мач от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига. Отслабеният от здравословни проблеми тим на Сашо Дяковски издържа геройски цяло първо полувреме. В началото дори на няколко пъти вземаше превес в резултата. На края на първата част обаче опитния му съперник завърши няколко поредни атаки и взе преднина от 6 точки – 25:19. През втората домакините отново водеха през цялото време, но плевенския състав не се предаде и на моменти стопяваше пасива до точка, две. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при 50:46. През второто полувреме гостите въобще не успяха да се противопоставят.

Добавено в: Събота, 21 Януари 2017 20:20