04-11-2017

Спартак : Балкан

81:102 (32:66)

Начало БАСКЕТБОЛ

PostHeaderIcon Баскетболистите на Спартак стартираха с успех в Купата на България

Новини - Баскетбол

Плевенският Спартак се наложи с 93:81 като гост на Чавдар (Троян) в мач от първия предварителен кръг на турнира за Купата на България по баскетбол. Отборът на Сашо Дяковски бе по-добрия и логично спечели. Силното начало му осигури двуцифрен аванс още в началото на срещата. Незнайно защо обаче допуснаха краят на първата част да дойде при 28:27 за тях. В следващите десет минути те отново владееха инициативата. В края на полувремето обаче позволиха съперникът им да направи обрат за 47:44.
Преглед на 0 коментара... >>

Добавено в: Сряда, 22 Ноември 2017 22:21

Виж още...

PostHeaderIcon Черно море Тича си тръгна с успех от зала „Балканстрой“

Воденият от Дарин Великов тим на Черно море Тича (Варна) спечели в Плевен срещу Спартак с 80:68 в мач от седмия кръг на Националната баскетболна лига. Домакините опитаха да спрат серията от загуби, която продължава от началото на сезона, но „моряците“ не позволиха това да се случи именно срещу тях. Те започнаха по-добре срещата и за няколко минути авансът им стана двуцифрен - 13:3. После обаче реализираха само 4 точки и първата част приключи 17:13 за тях. Във втората четвърт ролите се размениха. Плевенчани бяха по-добри. Бързо изравниха - 17:17 и след това водеха минимално в резултата до края на първото полувреме, което приключи 37:35.

Добавено в: Събота, 18 Ноември 2017 22:19

Виж още...

PostHeaderIcon Очаквана загуба за Спартак от Лукойл Академик

105:78 за шампиона Лукойл Академик срещу плевенския Спартак в мач от шестия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Всичко това бе очаквано с оглед на представянето на съперниците до момента. Плевенчани обаче заслужават похвала, защото почти през цялото първо полувреме бяха равностойни на домакините. Особено до 15-ата минута резултатът се движеше кош за кош с многократни обрати. Постепенно обаче столичани започнаха да увеличават преднината си, която в края на полувремето премина 10 точки - 44:33.

Добавено в: Събота, 11 Ноември 2017 20:59

Виж още...

PostHeaderIcon Спартак разгромен в Самоков

Баскетболният тим на Спартак (Плевен) допусна да бъде разгромен с цели 30 точки разлика при гостуването си в Самоков на Рилски спортист в среща от 4-ия кръг на НБЛ. Селекцията на Александър Дяковски падна с 54:84 и записа четвърто поредно поражение от началото на сезона. Самоковци поведоха от самото начало на мача и нямаха никакви проблеми до самия му край. Плевенчани оказаха някаква съпротива през първото полувреме, но независимо от това сирената преди почивката дойде при 12 точки пасив за гостите - 27:39.

Добавено в: Събота, 28 Октомври 2017 23:21

Виж още...

PostHeaderIcon Спартак притисна Левски, но не успя да го повали

Баскетболният Спартак (Плевен) претърпя трето поражение от началото на сезона в НБЛ. Победи го гостуващият му Левски (София) с 93:87. Столичани взеха инициативата още от самото начало и постепенно увеличаваха разликата. След първата част тя бе 30:17. Краят на полувремето дойде при 50:24. Всичко това предвещаваше безпроблемен успех за левскарите. Във второто полувреме обаче домакините бяха по-добри. До 30-ата минута успяха да стопят пасива под 20 точки.

Добавено в: Петък, 20 Октомври 2017 22:26

Виж още...

PostHeaderIcon Втора загуба за Спартак в НБЛ

След тежкото домакинско поражение от Берое (Стара Загора), сега Спартак (Плевен) допусна 73:87 като гост на Ямбол в мач от втория кръг на Националната баскетболна лига. Домакините изковаха успеха във втората четвърт на първото полувреме. Тогава тотално надиграха съперника си и дръпнаха с 19 точки - 47:28 след първото полувреме. Иначе началото на срещата бе добро за плевенчани, които водеха с 8:2 след 3 минути игра. Постепенно обаче спряха да вкарват и съперникът им не само навакса, но и ги задмина в резултата.

Добавено в: Събота, 14 Октомври 2017 20:25