PostHeaderIcon
Хандбал

PostHeaderIcon Елизабет Оморегие номинирана за "Най-добър млад плеймейкър" в света

Новини - Хандбал
18-годишната плевенчанка Елизабет Оморегие получи поредното признание от международните хандбални специалисти. Състезателката на словенския Крим Меркатор е сред трите номинирани хандбалистки в анкетата за "Най-добър млад играч" на позиция плеймейкър в света. Гласуването се организира от популярното издание в този спорт Handball Planet, а конкуренция на тъмнокожата перла правят унгарката Габриела Тот и рускинята Дария Дмитриева. Припомняме, че Лиза наниза цели 34 гола в Шампионската лига в дебютния си сезон за отбора от Любляна.

Добавено в: Събота, 06 Юни 2015 10:32

Виж още...

PostHeaderIcon Момичетата на Шугар станаха вицешампионки на страната!

Хандбален клуб Т&С Шугар (Плевен) продължава успешното си представяне в първенствата на страната в различните възрастови групи. След като в края на миналата седмица момчетата на клуба станаха трети в България, след тях и момичетата до 12 години се наредиха сред най-добрите тимове в страната. Воденият от Силвия Марковска и Виктория Марковска тим спечели сребърните медали и грабна вицешампионската титла във финалите на Държавното първенство, които се състояха на 18 и 19 май в Габрово. Седемте най-стойностни отбора в България, които бяха преминали през ситото на подзоналните и зонални квалификации, се събраха в зала "Орловец" в града на Рачо Ковача. Малките хандбалистки на Шугар попаднаха в предварителна група "Б" заедно с отборите на ХК Опака 1974 и ХК Панагюрище. Две победи постигнаха плевенчанки - 9:4 в срещата с Панагюрище и 12:8 в двубоя срещу Опака.

Добавено в: Събота, 23 Май 2015 10:04

Виж още...

PostHeaderIcon Голям успех за плевенския спорт!!! Момчетата на Шугар са трети в България!

Момчетата до 12 години на хандбален клуб Т&С Шугар (Плевен) постигнаха един от най-големите успехи през последните години на плевенски отбор в колективните спортове. Възпитаниците на Силвия Марковска и Виктория Марковска спечелиха бронзовите медали на проведеното между 15 и 17 май Държавно първенство в град Шумен. В срещата за третото място малките плевенски хандбалисти се наложиха над тима на Албатрос (Бургас) с 18:16 (8:6) и се окичиха с бронзовите отличия в националния шампионат. Нашите момчета бяха много близо и до класиране във финала, като в полуфиналния мач водеха на полувремето над Спартак (Варна) с 4:3, но в крайна сметка отстъпиха само с два гола разлика - 11:13. Според наставника на Шугар Силвия Марковска само липсата на шанс е попречила на хандбалистите ни да играят за златните медали.

Добавено в: Неделя, 17 Май 2015 15:19

Виж още...

PostHeaderIcon Момчетата и момичетата на Шугар ще играят във финалите на Държавното първенство по хандбал

Момчетата и момичетата до 12 години на хандбален клуб Т&С Шугар (Плевен) постигнаха поредните си големи успехи. Възпитаниците на Силвия Марковска и Виктория Марковска ще участват в края на тази и в началото на следващата седмица в Държавните финали в тази възрастова група. Турнирът на финалната осмица при момчетата ще се състои от 15 до 17 май в Шумен, като малките плевенски хандбалисти добиха правото да се борят за медалите, след като наскоро спечелиха Зоналните финали в Плевен. До момента са ясни само четири от съперниците на нашите момчета. Това са тимовете на Спартак (Варна), Локомотив (Мездра), Албатрос (Бургас) и домакините от Шумен-61. Ден по-рано, на 14 май ще се проведе и квалификационен турнир, в който ще вземат участие отборите на Локомотив (Каспичан), ХК Кубрат, Добруджа (Добрич) и Фрегата (Бургас). Първите три от този бараж ще попълнят финалната осмица.

Добавено в: Сряда, 13 Май 2015 15:06

Виж още...

PostHeaderIcon Да подкрепим плевенчанката Елизабет Оморегие за приза "Най-добър млад състезател" в Шампионската лига

Плевенчанката Елизабет Оморегие получи поредното признание от хандбалните специалисти в Европа. 18-годишната българка с нигерийски корени, която през този сезон премина в отбора на Крим Меркатор (Словения), е номинирана за приза "Най-добър млад състезател" в Шампионската лига за жени за сезон 2014/2015 г. Както Плевенспорт писа по-рано, Лиза беше с основен принос за доброто представяне на своя тим в най-силното състезание на Стария континент и достигането му до осминафиналната групова фаза на турнира. В мачовете на отбора от словенската столица в Шампионската лига през този сезон, тъмнокожата перла наниза цели 34 гола, което не е останало незабелязано от спецовете в този спорт. Силният дебютен сезон в лигата на Оморегие логично доведе до признанието, а именно попадането й в анкетата за определяне на най-добрите хандбалистки в турнира.

Добавено в: Сряда, 29 Април 2015 09:22

Виж още...

PostHeaderIcon Сребърни медали за хандбалистките на Шугар от зоналните финали за момичета

Отборът на хандбален клуб Шугар се окичи със сребърните медали на провелите се през тази седмица в Плевен зонални финали на първенството в зона "Мизия" за момичета до 12 години. След срещите от есенните и пролетните турнири, най-близо до първото място бяха тимовете на Бъки (Габрово) и Шугар (Плевен), пише вестник "Посоки". Спорът за златните отличия в зоната се реши на турнира в зала "Спартак", като плевенчанки отстъпиха на габровските си съпернички с 18:21. На трета позиция завърши отборът на Нове (Свищов), който спечели над ХК Павликени с 15:13. Така момичетата на Силвия Марковска извоюваха сребърните медали, а титлата отиде в тима на Бъки с наставник Петя Пенчева. Трети приключи свищовският Нове, следван от ХК Павликени, ХК Ловеч 98, Етър 64 (Велико Търново) и Дунав (Белене).

Добавено в: Петък, 24 Април 2015 15:57