Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ

PostHeaderIcon Борци на Изобор с бронзови медали в Бургас

Новини - Бойни спортове

Трима от възпитаниците на треньорите Петър Антов и Момчил Сирашки спечелиха бронзови медали от Държавното лично първенство по класическа борба за момчета в Бургас. Става въпрос за Теодор Георгиев, Марио Цветанов и Галин Иванов. Първият можеше и да е шампион в категорията до 53 кг, но не му достигна миг за да завърши победната си атака. Иначе Теодор приключи първенството без загуба - четири победи и равенство - 3:3 във въпросната най-важна среща. При 59-килограмовите Марио Цветанов също елиминира четирима от съперниците си. После бе почти равностоен на Атанас Парушев от Локомотив-93 (Варна), но победата бе за съперника му. Галин Иванов стана трети в категорията до 32 кг. Антов и Сирашки разчитаха на още шест свои момчета. Повечето от тях са отскоро в борбата и в Бургас направиха своя дебют в официално състезание.
Преглед на 0 коментара... >>

Добавено в: Понеделник, 20 Февруари 2017 18:43

Виж още...

PostHeaderIcon БК Изобор мачка в Самоков

Борците на плевенския клуб Изобор отвяха конкуренцията в първия кръг на Държавното отборно първенство в класическия стил при кадетите. Сториха го в Самоков, където победиха съставите на местния Рилски спортист и столичния Левски. Селекцията на треньорите Петър Антов и Момчил Сирашки откри състезанието с двубой срещу домакините. Плевенският тим надделя с 55:46 точки. После Рилски спортист загуби от Левски. Така съставите от Плевен и София трябваше да определят победителя. Отличен стратегически ход на щаба на Изобор с определянето на отделните състезатели в съответните категории. Най-печелившият бе изтеглянето на Иво Илиев от титулярната му категория до 58 кг в следващата - 63 кг. Това не се оказа препятствие пред Иво и той се справи с шампиона.

Добавено в: Понеделник, 13 Февруари 2017 18:49

Виж още...

PostHeaderIcon Три медала за боксьорите от Плевен и Червен бряг

Два сребърни и един бронзов медал завоюваха боксьорите от Червен бряг, плевенските Спартак и Мизия 80 в Петрич. Рингът в южния град бе арена на националния личен шампионат за юноши. Клубовете ни заложиха на по двама свои състезатели. За Спартак най-добре се представи Емил Енчев, който стана втори при най-тежките (кат. +80 кг). На финала той не успя срещу Георги Лефтеров.
Васил Стефанов (кат. до 80 кг) от БК Червен бряг също бе близо до златния медал, но той остана за Светозар Николов.

Добавено в: Събота, 11 Февруари 2017 14:29

Виж още...

PostHeaderIcon Цветан Сирашки и Иво Илиев шампиони на България

Борците от Изобор (Плевен) - Цветан Сирашки и Иво Илиев са шампиони на България при кадетите. Сториха го в Бургас, където се проведе националното лично първенство в класическия стил. Двамата надвиха по четирима противници в категориите си. Цветан го направи при 54-килограмовите. Последователно се справи със съперници от Кюстендил, Златица и Царево, а на финала бе с класа над самоковски опонент. „Очаквано първо място за него. Две от срещите му бяха доста оспорвани, като дори изоставаше по точки. Показа стабилна психика и спечели“, коментира представянето на брат си, треньорът Момчил Сирашки.

Добавено в: Неделя, 29 Януари 2017 16:29

Виж още...

PostHeaderIcon Боксьор на Спартак с шампионска титла

Иван Мечков спечели националната титла в най-тежката категория (+ 91 кг) в бокса при мъжете. До нея състезателят на плевенския Спартак достигна след три победи в държавния личен шампионат, чийто домакин бе Пазарджик. Най-интересната от тях бе финала, в който съперник на Мечков бе Александър Георгиев от другия плевенски клуб Мизия 80. Спартаковецът взе титлата с 3:0, а за съперника му остана сребърния медал. До този двубой Георгиев достигна след две победи.

Добавено в: Неделя, 29 Януари 2017 09:42

Виж още...

PostHeaderIcon Трети места за кадетките на Изобор и Класик в Горна Оряховица

По един бронзов медал спечелиха кадетките на плевенския Изобор и беленския Класик. Сториха го Пламена Пенева и Нурхаят Идрисова в Горна Оряховица, където се проведе националното първенство по борба. В категорията до 49 кг плевенската състезателка Пенева постигна три победи и допусна една загуба. Титлата тук взе Светлана Караянева от Стара Загора. Още две боркини на Изобор попаднаха сред първите осем в категориите си. Моника Миткова е седма до 52 кг, а в първенството на момичетата Силвия Дончева е осма до 44 кг.

Добавено в: Неделя, 22 Януари 2017 16:36