Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ

PostHeaderIcon Три титли и още четири медала за боксьори от Плевен и Червен бряг

Новини - Бойни спортове

По три златни и сребърни, и един бронзов медал за състезателите от Плевен и Червен бряг от Държавния личен шампионат по бокс за мъже в Ямбол. Титли спечелиха Иван Мечков (категория +91 кг) от Спартак и Радослав Панталеев (91 кг) - ЦСКА и Рами Киуан (75 кг) - БК Червен бряг. Панталеев който е бивш възпитаник на Спартак взе първото място отказвайки двама съперници още в първия рунд. В тази категория Павел Стефанов от Червен бряг се окичи с бронзов медал.
Преглед на 0 коментара... >>

Добавено в: Неделя, 11 Февруари 2018 15:19

Виж още...

PostHeaderIcon Грип не позволи на шампионка да защити титлата си

Грип, не съперничка, попречи на Илина Иванова да спечели поредната си шампионска титла по бокс за жени в категорията до 69 кг. Това се случи в Ямбол, където се проведе Държавния личен шампионат. В него участваха 36 състезателки в 9 категории. Боксьорката на Мизия 80 бе единствената плевенска участничка. Иванова започна с бърза победа над Моника Станчева от Славия, отказвайки я още в първия рунд.

Добавено в: Петък, 09 Февруари 2018 23:35

Виж още...

PostHeaderIcon Беленчанката Нурхаят Идрисова стана вицешампионка по борба

Нурхаят Идрисова от беленския клуб Класик стана вицешампионка по борба в Горна Оряховица. „Железничарският“ град бе домакин на Държавното лично първенство за кадетки. Нурхаят участва в схватките на категорията до 69 кг. Започна с перфектна борба срещу превъзхождащата я физически Виктория Митева (Черноморец-Бургас), надвивайки я с технически туш. Разколебаната бургазлийка загуби с туш и от другата беленчанка Диана Асенова. Схватката на съотборничките от Класик завърши с категоричен успех за Нурхаят.

Добавено в: Петък, 02 Февруари 2018 19:39

Виж още...

PostHeaderIcon Плевенчанките Яна Димитрова и Роксана Георгиева шампионки по борба

Състезателките на плевенския клуб по борба Изобор - Яна Димитрова и Роксана Георгиева, станаха шампионки на България. Титлите завоюваха на Държавното лично първенство за момичета в Горна Оряховица. Яна бе над всички, тъй като освен златния медал в категорията до 39 кг получи и приза за най-резултатен състезател на първенството. Тя спечели и четирите си срещи с туш. Тотално превъзходство и на Роксана при 33-килограмовите. Тя също надви противничките си с туш.

Добавено в: Неделя, 28 Януари 2018 18:57

Виж още...

PostHeaderIcon Иво Илиев номер едно на тепиха в Бургас

Шампионска титла и признание за най-техничен състезател в Държавния личен шампионат по класическа борба за юноши. Това постигна Иво Илиев в дебюта си в тази възраст и новата си категория - 60 кг. Възпитаникът на треньорите Петър Антов и Момчил Сирашки от плевенския клуб Изобор бе най-добрия борец в зала "Никола Станчев" в Бургас. Въпреки че за първи път е при юношите тотално разби конкурентите си - с технически туш. Първо преодоля ловешки противник, а след това състезател от НСА. На финала трябваше да се сбори с най-добрия в категорията Мартин Велев. Борецът от НСА е национал, има успехи и при мъжете. Иво обаче се справи с него без проблем, и спечели титлата.

Добавено в: Петък, 19 Януари 2018 19:32

Виж още...

PostHeaderIcon Най-добрите плевенски борци сменят категориите

От 1 януари тази година в сила влязоха новите категории в световната борба, които вече ще са 10. Към тази новост ще трябва да се приспособят и състезателите от Спортен клуб по борба класически стил Изобор (Плевен). Промяната засяга особено най-добрите борци на клуба. В момента шест от възпитаниците на треньорите Петър Антов и Момчил Сирашки са национали. Петият от Световното първенството за кадети в категория до 58 кг през миналата година Иво Илиев вече ще се бори до в кат. 60 кг. За талантливия състезател обаче има и друга новост. Той вече е при юношите.

Добавено в: Вторник, 09 Януари 2018 19:38