Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ

PostHeaderIcon Борба: Теодор Георгиев и Цветан Сирашки не достигнаха до медалите в Скопие

Двама от възпитаниците на треньорите на СКБ Изобор (Плевен) - Петър Антов и Момчил Сирашки представяха България на Европейското първенство по класическа борба за кадети в македонската столица Скопие. Става въпрос за Теодор Георгиев и Цветан Сирашки. В категорията до 55 кг Теодор загуби още в квалификациите от Нуман Байрам (Германия) с 0:8.

Добавено в: Четвъртък, 24 Май 2018 10:47

Виж още...

PostHeaderIcon Четири медала за СКБ Изобор, два за Класик в Самоков

Два златни, по един сребърен и бронзов медал завоюваха борците на СКБ Изобор (Плевен) в Държавния личен-отборен шампионат за деца по борба класически стил в Самоков. Другата гордост на плевенския клуб е второто място в отборното класиране. 217 състезатели от 37 клуба излязоха на тепиха. От възпитаниците на треньорите Петър Антов и Момчил Сирашки най-силно се представиха Альоша Илиев (30 кг) и Вили Димитров (38 кг), които спечелиха първи места в категориите си. Тук Андрей Дюзев (30 кг) и Кристиян Цветков (38 кг) завършиха на пето място. Емил Костадинов (53 кг) взе сребърен медал. В категорията до 47 кг, Мартин Петров достигна до третото място.

Добавено в: Неделя, 20 Май 2018 17:22

Виж още...

PostHeaderIcon Борба: Иво Илиев и Светослав Симеонов със златни медали на националния шампионат за юноши

Борците на СКБ Изобор - Иво Илиев и Светослав Симеонов спечелиха златни медала на Държавния личен-отборен шампионат за юноши в класическия стил. Двамата са възпитаници на треньорите Петър Антов и Момчил Сирашки. В пловдивската зала „Строител“ Иво бе определен за най-добрия състезател на надпреварата. Той разби конкуренцията в категорията до 60 кг, въпреки че това е първата му година в тази възрастова група. С успеха в града под тепетата, Илиев затвърди възхода си, който стартира в началото на тази година, когато стана шампион в индивидуалното първенство.

Добавено в: Понеделник, 14 Май 2018 18:57

Виж още...

PostHeaderIcon Шест медала за боксьорите от Плевенско в Габрово

Златен, два сребърни и три бронзови медала завоюваха общо боксьорите от плевенските БК Мизия 80 и Спартак, и едноименният тим на Червен бряг. Сториха го в Габрово, където се проведе първия кръг на Държавното лично-отборно първенство и Купа „България“ за ученици. 160 боксьори в 23 категории се качиха на ринга. Плевенска област бе представена от 12: Спартак - 7, БК Мизия 80 - 4 и БК Червен бряг - 1. От тях най-силно се представи Валентин Бъчев (Мизия 80), който спечели категорията +90 кг.

Добавено в: Сряда, 09 Май 2018 19:42

Виж още...

PostHeaderIcon Боксьори на БК Мизия 80 и БК Червен бряг станаха шампиони на България

Велислав Пътов и Мартин Бебов са най-добрите боксьори на България в категориите съответно до 80 кг и +80 кг при юношите. Доказаха го по време на Държавния личен шампионат в Хасково. В него участваха 191 боксьори от цялата страна в 15 категории. Плевенска област бе представена от 20 състезатели - 6 от Мизия 80, по 7 от Спартак и БК Червен бряг. Пътов, който е боксьор на БК Мизия 80 победи трима, за да стане шампион. Червенобрежкият състезател Бебов пък преодоля четирима.

Добавено в: Вторник, 24 Април 2018 18:39

Виж още...

PostHeaderIcon Яна Димитрова и Роксана Георгиева пак спечелиха златни медали по борба

Състезателките на плевенския клуб по борба Изобор - Яна Димитрова и Роксана Георгиева отново станаха шампионки на България. След титлите в индивидуалния шампионат през януари в Горна Оряховица сега завоюваха златни медали и в Държавното лично-отборно първенство за момичета в Бургас. Яна бе над всички в категорията до 39 кг, а Роксана спечели при 33-килограмовите. Освен титлите още по един сребърен и бронзов медал завоюваха възпитаничките на треньорите Петър Антов и Момчил Сирашки. Христина Йотковска е вицешампионка до 68 кг при девойките. Таня Пастарджиева завърши трета при кадетките до 57 кг.

Добавено в: Неделя, 15 Април 2018 16:29