Начало АТЛЕТИКА

PostHeaderIcon Пореден успех за Добромир Николов

Новини - Атлетика
Възпитаникът на треньора Никола Николов от АК Плевен 2014 - Добромир Николов направи поредното си силно състезание по лека атлетика. В румънската столица Букурещ талантът завоюва сребърен медал и подобри рекорда на България по седмобой за юноши под 18 години. Общият му сбор от участието в седемте дисциплини е 4453 точки (4092 т. е стария рекорд на България). Добромир бе близо до титлата, но остана на 8 точки от нея. Взе я представителят на домакините Андрей Почи.
Преглед на 0 коментара... >>

Добавено в: Вторник, 13 Март 2018 08:56

Виж още...

PostHeaderIcon Девето място за Тихомир Иванов в Бирмингам

Най-добрият българин на скок височина Тихомир Иванов завърши на девето място на Световното първенство по лека атлетика за мъже в зала в Бирмингам (Великобритания). Надпреварата в сектора започна трудно за него. Атлетът на Георги Гетов се измъчи още на началната височина 2.20 метра, която покори от трети опит. После направи три грешки на 2.25 м и приключи участието си. Със същите показатели завършиха Джамал Уилсън (Бахами) и Роби Грабарц (Великобритания). Триото раздели деветата позиция.

Добавено в: Четвъртък, 01 Март 2018 23:42

Виж още...

PostHeaderIcon Поредни титли за Рената Петкова и Вержиния Милашка, Плевен с 3 медала

Очаквани шампионски титли при жените за две бивши лекоатлетки на Плевен - Рената Петкова и Вержиния Милашка. Настоящите съотборнички в столичния КЛАСА триумфираха, съответно в мятането на диск и хвърлянето на копие на Националния шампионат по хвърляния в Балчик. Петкова отвя конкуренцията с 50.02 м. Тук бронзов медал спечели Полина Макаева от АК Георги Дъков с резултат 42.92 м. Сребърният е за Магдалена Съйкова - 43.13 м.

Добавено в: Неделя, 25 Февруари 2018 15:32

Виж още...

PostHeaderIcon Плевенчани изостанаха в трибоя до 14 години

Емил  Костов от СКЛА Спартак (Плевен) се класира на 10 място в трибоя при момчетата в столичната зала „Асикс Арена“. Там се проведоха националните шампионати по лека атлетика за момчета и момичета до 14 години. Стартовете бяха на трибой - 60 м спринт, скок дължина и 800 м бягане при момчетата, а 600 м при момичетата. Костов събра 159 точки. 8,42 секунди бе резултатът му в спринта, 4,08 метра в скока, а 800 м пробяга за 2:34,27 минути. Това бе най-доброто класиране на атлетите от Плевенска област в състезанието. Останалите - 3 момчета и 7 момичета останаха извън първите 18.

Добавено в: Четвъртък, 22 Февруари 2018 19:42

Виж още...

PostHeaderIcon Цветелина Герганова и Денис Маринов шампиони на България в скока на височина

Цветелина Герганова от СКЛА Спартак (Плевен) и Денис Маринов от Спринт (Червен бряг) са новите шампиони на България в скока на височина. Това е резултата от националния шампионат по лека атлетика за момичета и момчета под 16 години в столичната зала „Асикс Арена“.
Герганова спечели титлата с постижение 150 см. Преодоля ги от раз, а преди това прелетя над летвата на 140 см и 145 см. Шампионският й резултат бе по силите и на подгласничките й. Ивета Бойнова от АК Плевен 2014 и Пламена Миткова от пловдивския Локомотив също го постигнаха, но за разлика от Цветелина едва от трети път. Бойнова грабна сребърния медал с по-малко опити на 140 см и 145 см.

Добавено в: Понеделник, 19 Февруари 2018 19:32

Виж още...

PostHeaderIcon Тихомир Иванов с бронзов медал от балканския шампионат в Турция

Тихомир Иванов се класира на трето място в скока на височина в турския град Истанбул. Южната ни съседка бе домакин на балкански шампионат по лека атлетика за мъже и жени в зала. Плевенчанинът завърши с резултат 2.18 метра (настоящият му рекорд на закрито е 2.28 м). Шампион на Балканите стана гръцкият атлет Константинос Баниотис. 2.22 м се оказаха достатъчни да триумфира.

Добавено в: Събота, 17 Февруари 2018 23:11