Начало МОТОРНИ СПОРТОВЕ

PostHeaderIcon Ивелин Чапанов с нова титла на България в клас НС3 на планинския рали-шампионат

Новини - Моторни спортове
Плевенчанинът Ивелин Чапанов за втора поредна година стана шампион на България в своя клас НС3 от планинското рали-първенство на страната. Пилотът на Плевен рейсинг тим с неговото Рено Клио завърши на трета позиция в класа си последното състезание за годината - 34-ото издание на планинското изкачване "Шипка 2015". Независимо от това, младият плевенски автомобилист грабна титлата в шампионата, като завърши със 115 точки след осемте проведени кръга. Само на 4 точки зад него в крайното класиране в клас НС3 остана неговият основен съперник през годината Стефан Стоев от АРА Моторспорт с Хонда Сивик.

Добавено в: Понеделник, 21 Септември 2015 11:09

Виж още...

PostHeaderIcon Писта "Долна Митрополия" посреща най-добрите европейски мотоциклетисти

Тази събота и неделя пистата край Долна Митрополия ще стане отново арена на заключителните борби в Източноевропейския шампионат при най-бързите пилоти, както и на определящите титлите стартове в европейския шампионат по СуперМото, пише Спортал. В клас SM Junior общо 20 пилоти в кубатурите 65сс и 85сс са взели участие в трите досега проведени състезания. Интересна е ситуацията с лидерската позиция, заемана от турския състезател Дениз Ончу (КТМ, 141 т.), който има същия брой точки като своя брат близнак Чан Ончу (КТМ, 141 т). Трети в класирането е Димитър Петров (КТМ, 118 т.), а четвърти се нарежда Кристиян Иванов (КТМ, 101 т.).

Добавено в: Петък, 18 Септември 2015 08:12

Виж още...

PostHeaderIcon Ангел Караньотов спечели Източно-Европейския шампионат по супербайк в Долна Митрополия

Българският мотоциклетист Ангел Караньотов спечели Източно-Европейския шампионат по супербайк, който се проведе днес на писта "Долна Митрополия" край Плевен, предава БТА. 21-годишният Караньотов с Кавазаки, спечели убедително първото място в състезанието, което важи и за републиканското първенство по супербайк, с време 18 минути, 45 секунди и 564 стотни. В шампионата в Долна Митрополия участваха 11 състезатели, като на второ място се класира Красен Кънчев, а трети завърши Александър Ленев.

Добавено в: Неделя, 12 Юли 2015 22:36

Виж още...

PostHeaderIcon Николай Боянов е новия "Крал на дрифта" в Плевен (+ВИДЕО)

В неделя беше коронован новият "Крал на дрифта" в Плевен. Неговото име е Николай Боянов с BMW Е30, а събитието се случи на картинг пистата край Плевен, където 34 участници от различни градове в страната се включиха в тазгодишното дрифт шоу. Около 1 000 любители на моторните спортове и изгорелите гуми дойдоха да наблюдават състезанието, което беше открито от кмета на Плевен проф. д-р Димитър Стойков. Николай Боянов се прояви като най-добър в майсторското каране и напълно заслужено грабна купата за първото място и прозвището "Крал на дрифта".

Добавено в: Вторник, 07 Юли 2015 08:05

Виж още...

PostHeaderIcon Нова победа за Ивелин Чапанов в клас НС3 на планинския рали шампионат

Плевенският рали пилот Ивелин Чапанов се завърна на победния път. Вчера състезателят на "Плевен Рейсинг Тим" спечели първото място в неговия клас НС3 в десетото юбилейно издание на "Рали Панагюрище", което е част от държавния шампионат по планинско изкачване. Плевенчанинът с неговото Рено Клио се нареди на трета позиция в главното генерално класиране, като изостана на 43.42 секунди зад победителя Любен Каменов от "Каменов Рали Тим" с Мицубиши Лансър, който грабна купата на "Асарел-Медет" за втора поредна година. Общото време на Каменов е 6:43.43 минути. След него със 7:13.39 мин. е Любомир Мечков, също с Мицубиши от тима на "Джордан Рейс".

Добавено в: Понеделник, 06 Юли 2015 08:43

Виж още...

PostHeaderIcon Кралят на дрифта в Плевен определят в края на следващата седмица

Преди голямата лятна пауза за поредна година всички приятели, фенове и гости на нашия град ще имат възможност да наблюдават битката за DRIFT KING на Плевен, съобщават на Фейсбук страницата на организаторите на събитието BMW Team PLEVEN. Тази година пилотите ще се борят за титлата, която този път ще излъчи не само самия DRIFT KING, но и неговите подгласници, а именно пилотите на 2-ро и 3-то място, на които не им е достигнало съвсем малко за първото място. Отново всичко ще бъде изпълнено с много пушек, много скъсани гуми и много пилоти, които ще искат да се доберат до титлата. Дрифт шоуто ще се състои на 5 юли от 10.00 часа на картинг пистата край Плевен.

Добавено в: Четвъртък, 25 Юни 2015 09:24