Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Триумф на Славена Петкова за купа „Великден“

PostHeaderIcon Триумф на Славена Петкова за купа „Великден“

Две първи и едно второ място за Славена Петкова от тетевенския клуб по ориентиране Вежен. Малко не й достигна да спечели и трите старта, в които участва за купа „Великден“ край Търговище. Тя започна с победа в масовия старт на средна дистанция при момичетата до 14 години, разделяйки първото място със съотборничката си Бояна Кирилова. Във втория старт - спринт обаче бе недостижима по трасето от 1.8 км с 12 контролни точки. Ден по-късно в надпреварата на средна дистанция изостана на две минути след победителката Рената Ненкова от домакините. Вежен триумфира в същата дисциплина. Заслугата е на Христо Кавалски, който взе първото място при 20-годишните.

Младен Маринов донесе още едно второ място за тетевенци. Завоюва го в спринта при мъжете до 60 години. Стефан Стефанов (М50) също финишира непосредствено след победителя, но на дългата дистанция. Той, Иван Стефанов (М18) и Виктор Борисов (Отворен маршрут) станаха трети на средна дистанция.

Пламен Райков донесе най-престижното класиране за плевенския клуб Север. Той финишира втори в надпреварата на средна дистанция при мъжете до 40 години. До същия успех четири пъти достигнаха ориентировачите на Хемус (Троян). Христо Василев (М35) го направи на средната и дългата дистанция. Другите са за Виктор Александров (М10) - средна и Вяра Данчева (Ж20) - дълга. Трети места за съотборниците им Биляна Доневска (Ж18) - средна и Тодор Пастухов (Отворен маршрут) - дълга.

Добавено в: Петък, 21 Април 2017 18:56