Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Вежен (Тетевен) - втори, Север (Плевен) - четвърти за купа "Деветашко плато"

PostHeaderIcon Вежен (Тетевен) - втори, Север (Плевен) - четвърти за купа "Деветашко плато"

Общо 21 призови класирания за Вежен (Тетевен), Север (Плевен) и Ловеч (Ловеч) от състезанието по ориентиране за купа "Деветашко плато". Надпреварата бе на средна дистанция и в него участваха състезатели от двата пола (от 10 до +70 г.) от 20 клуба.
Тетевенци си тръгнаха с 12 медала - 4 златни, 5 сребърни и 3 бронзови.
Луиса Павлова бе най-бърза при момичетата до 10 години. Триумф за клуба при 12-годишните - Виолета Борисова взе златото, а съотборничките й Славена Петкова и Петя Петкова съответно среброто и бронза. Стефан Стефанов бе пръв на финала за мъже до 50 г. Виктор Борисов бе най-добър на отворения, следван от съотборничката си Йоана Младенова. Втори места още за Петър Ивайлов (М16), Младен  Маринов (М55) и Ирина Йорданова (Ж50). На третото място завършиха Преслав Николаев (М16) и Тихомир Петков (М45).

Плевенският Север завоюва 4 златни, по 1 сребърен и бронзов медал.
Победители в своите възрастови групи станаха Цветелин Велков (М14), Цветелина Цветанова (Ж14), Бойко Рачев (М55) и Снежка Иванова (Ж45). Никола Пехливанов (М10) е втори, а Лиляна Маринова (Ж18) трета.

Два сребърни и един бронзов медал за домакините от Ловеч. Йоан Филипов финишира на второ място, а съотборника му Цветомир Василковски на трето при 18-годишните. Сребро и за Атанас Трифонов