Начало АТЛЕТИКА Плевенчани изостанаха в трибоя до 14 години

PostHeaderIcon Плевенчани изостанаха в трибоя до 14 години

Емил  Костов от СКЛА Спартак (Плевен) се класира на 10 място в трибоя при момчетата в столичната зала „Асикс Арена“. Там се проведоха националните шампионати по лека атлетика за момчета и момичета до 14 години. Стартовете бяха на трибой - 60 м спринт, скок дължина и 800 м бягане при момчетата, а 600 м при момичетата. Костов събра 159 точки. 8,42 секунди бе резултатът му в спринта, 4,08 метра в скока, а 800 м пробяга за 2:34,27 минути. Това бе най-доброто класиране на атлетите от Плевенска област в състезанието. Останалите - 3 момчета и 7 момичета останаха извън първите 18.

Шампион при момчетата е Георги Ганджулов от Рилски атлет (Самоков), който завърши с 210 т. Титлата за момичета спечели Вержиния Костадинова от СКЛА Добруджа (Добрич) с рекордните 198 т.

Добавено в: Четвъртък, 22 Февруари 2018 19:42