Начало ШАХМАТ Проведоха се ноемврийските турнири "Проходната пешка" и "Млади надежди"

PostHeaderIcon Проведоха се ноемврийските турнири "Проходната пешка" и "Млади надежди"

На 24 и 25 ноември СКШ "Плевен 21" беше домакин на ноемврийските издания на веригите по шахмат "Проходната пешка" и "Млади надежди". В надпреварата "Проходната пешка" се включиха 12 малки шахматисти, които изиграха 7 кръга, информира клубния сайт pleven21.com. Първо участие в турнира записа 6-годишната Виктория Монова, която тренира в школата към Центъра за работа с деца. Клубната купа трябваше да защитава Кристиан Григоров, победител за месец октомври. Този път Криси допусна 2 загуби и с актив от 5 точки се нареди трети в класирането. Втората награда спечели Радослав Русев, натрупал 5.5 точки. Най-добра игра показа второкласникът от НУ "Христо Ботев" Валентин Митев.

Момчето победи 6 свои противника, една партия завърши реми и оглави класирането с 6.5 точки. За първото място Валентин получи традиционните награди: преходната купа, плакет "Шахматист на ноември", предметна награда и грамота.

В турнира "Млади надежди" за шести път през годината първи се класира Давид Цветанов, който преди дни се завърна от Световното първенство в Словения. Той също бе награден с плакет, предметна награда, грамота и клубната купа. Давид спечели 4.5 точки от изиграните 5 партии, като направи реми само с Владимир Върбанов, победител при 10-годишните. Второто място с 4 точки спечели Цветомир Борисов.

В края на декември ще се състоят последните издания на двете вериги, когато преходните купи ще бъдат връчени на победителите в генералното класиране за 2012 година.

Добавено в: Вторник, 27 Ноември 2012 12:15