Начало ХАНДБАЛ Загуба на Шугар в Нови пазар изпрати отбора на дъното в края на сезона

PostHeaderIcon Загуба на Шугар в Нови пазар изпрати отбора на дъното в края на сезона

Новини - Хандбал
Сезон 2012/2013 година няма да се запомни с нищо добро що се отнася до представянето на женския хандбален отбор на Шугар. Плевенските хандбалистки приключиха първенството с нова загуба, като в среща от последния 14-ти кръг от редовния сезон нашите паднаха в Нови пазар от местния Васил Левски с 28:36. По този начин момичетата на Силвия Марковска останаха последни след края на шампионата, тъй като в отложена среща в Свищов домакините от Нове 99 направиха реми - 35:35 срещу Шумен'98 и със спечелената точка успяха да изпреварят плевенчанки в крайното подреждане. Така само с 4 точки от две победи и 10 загуби Шугар взеха фара на колоната от 7 хандбални тима, които участваха в тазгодишното Държавно първенство.

Интрига в двубоя на Шугар в Нови пазар имаше само през първото полувреме, когато плевенските хандбалистки все още удържаха натиска на домакините и 30-те минути приключиха само с гол пасив за тях - 14:15. След почивката новопазарки взеха превес и затвориха двубоя с осем гола преднина - 36:28.

В другите два мача от последния 14-ти кръг нямаше изненади, като Етър'64 размаза гостуващия ХК Поморие с 43:17, а габровския Бъки надви у дома Шумен'98 с 25:20. Така след края на редовния сезон убедителен лидер стана търновския Етър'64 с 24 точки пред Бъки с 18, Шумен'98 с 14 и ХК Поморие с 10 точки. Тези четири тима се класират за полуфиналните плейофи, които ще се играят на 21 април, 1 май и евентуално при разменени победи ще се състои трети мач на 12 май.

Плейофните двойки са Етър'64 - ХК Поморие и Бъки - Шумен'98. Другите три тима в крайното класиране след края на сезона - Васил Левски (Нови пазар), Нове 99 (Свищов) и Шугар (Плевен) приключват своето участие в първенството през тази година.

Добавено в: Понеделник, 15 Април 2013 13:49