Начало ХАНДБАЛ Шугар на крачка от обрат срещу вицешампионките Бъки (Габрово)

PostHeaderIcon Шугар на крачка от обрат срещу вицешампионките Бъки (Габрово)

Новини - Хандбал
Женският хандбален тим на Шугар допусна осма загуба от началото на шампионата в "А" група. Вчера момичетата на Силвия Марковска играха сравнително добре в домакинския си двубой срещу вицешампионките от Бъки (Габрово), като през вторите 30 минути бяха дори на крачка от обрат, но по опитните хандбалистки на гостуващия отбор не допуснаха изненада и спечелиха мача от 13-ия кръг на редовния сезон с 33:29. Габровският тим дойде в Плевен без пет от основните си състезателки и може би това допълнително създаде предпоставки за по-оспорвана среща. Поради заболяване гостенките беха водени не от своя старши-треньор Христо Коев, а от Анита Хараланова.

Независимо от отслабения си състав габровските хандбалистки имаха надмощие през първото полувреме, като след 30 минути игра те имаха 7 гола аванс - 10:17. Преднината от 6-7 попадения за Бъки се запази до средата на втората част, но при 18:24 плевенчанки се мобилизираха, като направиха серия от четири безответни гола и авансът на габровки стана съвсем крехък - 22:25.

Силите на Шугар обаче стигнаха до тук и те не съумяха да използват отпускането в редиците на Бъки, за да обърнат развоя на мача и да извоюват изненадващ успех. Така сигналът за края на мача прозвуча при 29:33 за гостите.

След тази загуба плевенските хандбалистки продължават да заемат предпоследното шесто място само с 4 точки, като изостават от петия Васил Левски (Нови пазар) на 3 пункта, а изпреварват последния Нове-99 (Свищов) с 2 точки. Именно срещу новопазарския тим ще бъде следващия мач на Шугар, който е от последния 14-ти кръг на първенството. Важният двубой ще се играе по програма на 13 април (събота) от 15.00 часа в Нови пазар.

Плевенските момичета имат и един отложен мач, който също трябва да изиграят преди началото на финалните плейофи. Те трябва да гостуват в Свищов на местния Нове-99, като все още за тази среща от БФХ не са уточнили дата за нейното провеждане.

При евентуални два успеха в тези два мача в Свищов и Нови пазар Шугар имат възможност със спечелените 4 точки да завършат на пета позиция, но може би този вариант ще бъде много трудно постижим, като се има предвид моментното състояние на плевенския хандбален отбор.

Добавено в: Понеделник, 18 Март 2013 11:28