Начало АТЛЕТИКА Койнаре беше домакин на Националния шампионат по крос кънтри

PostHeaderIcon Койнаре беше домакин на Националния шампионат по крос кънтри

Новини - Атлетика
Тази събота Койнаре се превърна в център на кънтри кроса в България. Причината, малкото градче беше домакин на Националния шампионат по крос кънтри и на 23-ото издание на лекоатлетическия мемориал "Димитър Върбанов - Митето". На местния стадион се събраха атлети от цялата страна, като те се състезаваха в различни дистанции и в различни възрастови групи. Точно 300 лекоатлети от 42 клуба взеха участие в Националния шампионат по крос кънтри. Златна медалистка при жените на 8 км стана Силвия Дънекова от Европул (Бургас) с постижение от 28.36 минути, а при мъжете на 10 км първи завърши Иван Сираков от Браунтим (Велико Търново) с време 33.41 мин.

Най-успешно във всички възрастови групи в шампионата се представиха бегачите на Атлетик 90 (Луковит), които спечелиха две титли и две сребърни отличия. От атлетите от региона най-добре се представи Константин Йовчев от АК "Георги Дъков" (Плевен), който се нареди седми на 4 км при юношите младша възраст с 14.08 мин. На десето място тук финишира Мирослав Петков от СКЛА Спартак (Плевен) с време 15.22 мин., а 13-ти приключи Илиян Петров от АК "Георги Дъков" с 15.39.

Алекс Вълчев от плевенския АК "Георги Дъков" завърши дистанцията от 3 км при момчетата до 16 г. на 11-то място с постижение от 11.09 мин, а неговият съотборник Виктор Цветанов финишира на 22-ра позиция с 13.03 мин. На 25-то и 27-мо място при момичетата до 16 години в кроса на 2 км пък се наредиха плевенчанките Лидия Борисова и Глория Радулова.

Някои от участниците в Националния крос кънтри шампионат се пуснаха и в мемориала в памет на Димитър Върбанов - Митето. В призовата тройка при мъжете до 34 години успя да влезе местният лекоатлетически талант Павел Танковски от Спартак (Койнаре), който финишира на трето място на 5-километровата дистанция с време 18:47.70 мин. Първи тук стана Илия Куцаров от Сливен със 17:16.70 мин, следван от Йордан Петров от Добруджа 99 (Добрич) с 18:38.10 мин.

В същата възрастова група, но при жените бронз спечели атлетката от Спринт (Червен бряг) Вяра Николова, която измина 3-километровото трасе за време 19:22.11 мин. Победителка стана Добринка Шаламанова от софийския клуб КЛАСА с 11:43.21 мин, а веднага след нея завърши друга столичанка Елена Димитрова с 12:18.33 мин.

Добавено в: Неделя, 08 Ноември 2015 12:30