Начало АТЛЕТИКА Две първи места за лекоатлетите на Спартак (Койнаре) на турнира "Веселин Даскалов" в Луковит

PostHeaderIcon Две първи места за лекоатлетите на Спартак (Койнаре) на турнира "Веселин Даскалов" в Луковит

Две златни отличия спечелиха лекоатлетите на КЛА Спартак (Койнаре) на проведения на 2 май в град Луковит 13-ти мемориален турнир "Веселин Даскалов". Денис Големански извоюва първото място на 400 метра при момчетата родени 2006-2007 г., а неговият съотборник Емил Веселов стана първи при батковците, родени 2004-2005 г., на същата дистанция. Големански финишира за 1:18.80 минути, като изпревари с цели 4 секунди втория Евгени Георгиев от Атлетик 90 (Луковит). Веселов пробяга обиколката за 1:11.37 мин., като зад него завършиха още двама атлети от региона - втори стана Михаил Костов от АК "Георги Дъков" (Плевен) с 1:11.77 мин., а трети завърши Лъчезар Петков от Спринт (Червен бряг) с време 1:12.53 мин.

Лекоатлетите от Койнаре постигнаха още четири призови класирания в надпреварата - едно пето, две шести и едно седмо място. Петър Георгиев се нареди пети на 1 500 метра при юношите старша възраст с резултат от 4:32.34 минути, шести финишираха Валентин Танковски на същата дистанция при момчетата, родени 2000-2001 г. с време 4:52.91 мин. и Габриела Врачовска, която пробяга 800 метра при девойките старша възраст за 3:12.00 мин. Веднага след Танковски финишира плевенчанинът Симеон Янев с 5:13.61 мин., а десети завърши неговият съотборник Виктор Цветанов с време 5:35.50 мин.

При юношите младша възраст атлетът на КЛА Спартак (Койнаре) Стоян Стоянов завърши със седми резултат на 1 500 метра от 4:48.56 минути. След него, осми, се нареди състезателят на АК "Георги Дъков" Константин Йовчев с постижение от 4:55.63 мин.

Луковитският турнир се превърна в истински фестивал на бягането, като на градския стадион се събраха около 1 000 души (деца, атлети, родители и любители на атлетиката от цялата страна). В отборното класиране домакинът от Атлетик 90 (Луковит) взе победата, пред Рилски атлет (Самоков).

Събитието уважиха президентът на БФЛА и първи вицепрезидент на Европейската атлетическа асоциация Добромир Карамаринов, кметът на Луковит Иван Грънчаров и синът на Веселин Даскалов - Владимир Даскалов, който е президент на местния атлетически клуб.

След по-малко от две седмици на 14 май Луковит ще домакинства отново мероприятие от програмата на БФЛА и ИААФ - "Детска атлетика - Нестле здрави деца", а на 17 октомври ще приеме традиционното кроскънтри "Луковитски моми".

Добавено в: Понеделник, 04 Май 2015 11:00