Начало АТЛЕТИКА Лекоатлет от Койнаре с бронз от Националния шампионат на 10 000 метра

PostHeaderIcon Лекоатлет от Койнаре с бронз от Националния шампионат на 10 000 метра

Състезателят на КЛА Спартак (Койнаре) Петър Георгиев спечели бронзов медал на Националния шампионат в най-дългата пистова дистанция - 10 000 метра, който се състоя на 9 май на стадион "Дунав" в Русе. Роденият в Луковит лекоатлет се качи на почетната стълбичка при юношите старша възраст с постижение от 36:12.60 минути, като изпревари четвъртия финиширал с 13 секунди. Шампион в тази възрастова група стана атлетът от Стратеш Атлетик (Ловеч) Георги Гергов, който нямаше конкуренция и задмина с няколко обиколки съперниците си, като записа 31:46.68 мин. за титлата. Втори в състезанието на повече от 3.30 минути зад победителя бе Любомир Стефанов (Атлетик 90 - Луковит) с 35:23.03 минути.

От записалите се за участие 16 бегачи, стартираха 15, а завършиха само 8. Шампионът на кроскънтри за момчета под 16 години от 2014 година Енгин Исеин от СКЛА Шумен бе най-малкият в това състезание, но се класира 5-и с 36:51.08 мин.

65 атлети от цялата страна застанаха на старта в най-дългата дистанция на писта, като програмата на държавния шампионат включваше надпревара за възрастите мъже, жени и юноши старша възраст, както и за девойки, но те пробягаха дистанция от 5 000 метра. При мъжете титлата грабна Йоло Николов от СК Атлет (Мездра), а при жените със златото се окичи Силвия Дънекова от СК Европул (София). Диляна Минкина от Средногорски атлет (Пирдоп) пък беше най-бърза при девойките.

Добавено в: Неделя, 10 Май 2015 13:23