Начало ВОЛЕЙБОЛ Спартак 1996 отпаднаха от турнира за Купата на България без да спечелят гейм

PostHeaderIcon Спартак 1996 отпаднаха от турнира за Купата на България без да спечелят гейм

Спартак 1996 напуснаха безславно турнира за Купата на България по волейбол за жени без да спечелят нито един гейм в трите си срещи в предварителна група "Б". Днес момичетата на Виолета Антонова загубиха в три части от домакините Казанлък Волей, като в отделните геймове резултатът беше 19:25, 7:25 и 16:25 за "розите". Така плевенските волейболистки останаха последни в групата без спечелен мач и напускат надпреварата. В днешния мач Казанлък имаха нужда от само един гейм, за да си осигурят първото място, но те с лекота си изработиха чиста победа с 3:0. Наставникът на домакините избра да започне този мач с девическата националка Елица Баракова в центъра вместо опитната Кристина Тотева. Отново пред пълни трибуни в зала "Арсенал", но в почти тренировъчно темпо, домакините доминираха в първия гейм и достигнаха до крайното 25:19 с мощна атака на Славина Колева за последната точка.

Надмощието на Казанлък Волей продължи и във втората част като при 12:4 още една девическа националка - Йоана Николова, влезе в игра, а дългата серия от сервиси на Дани Найденова доведе резултата до 19:4. Стоян Гунчев постепенно вкара в игра почти всички резерви на тима, което не попречи на домакините да затворят гейма с разгромното 25:7. Много от девойките на "розите" останаха на терена и за третия гейм, но независимо от това те показаха по-добра игра от плевенчанки като спечелиха безпроблемно и третата част с 25:16.

Така след изиграването на всички двубои в двете групи се оформиха и полуфиналните двойки: Казанлък Волей - Марица (Пловдив) и ЦСКА-Демакс (София) - Левски Волей (София), които утре ще определят двата финалиста в турнира. Надпреварата напускат тимовете на Славия-СУ (София), Феникс 09 (Шумен) и Спартак 1996 (Плевен).

Сега за плевенския волейболен тим предстои участие в четвъртфиналните плейофи от Националния шампионат за жени. Припомняме, че плевенчанки приключиха редовния сезон в НВЛ на седмо място, което ги изправя в плейофите за титлата срещу втория в подреждането Левски Волей. Срещите между двата тима ще се състоят на 7, 9 и евентуално при разменени победи - на 11 март.

Източник: bgvolleyball.com

Добавено в: Четвъртък, 28 Февруари 2013 20:14