Начало ВОЛЕЙБОЛ Спартак 1996 разгромени за по-малко от час от Феникс за Купата

PostHeaderIcon Спартак 1996 разгромени за по-малко от час от Феникс за Купата

След като в края на редовния сезон в Националната волейболна лига за жени плевенския Спартак 1996 изигра едни от най-стойностните си мачове за цялото първенство, то в турнира за Купата на България, който се провежда в град Казанлък момичетата на Виолета Антонова влязоха в познатото си русло и днес загубиха втори мач подред с 0:3 гейма. В днешния си двубой срещу Феникс 09 (Шумен), който продължи само 52 минути, плевенчанки се представиха много слабо и дори във втората част успяха да отбележат само 4 точки, което дори и ученическа формация надали би си позволила. В първия и третия гейм Спартак 1996 направиха малко повече точки, но това не беше достатъчно за повече от 0:3 гейма в края.

Единственото оправдание за слабата игра на плевенския тим може да бъде факта, че още в първия гейм Симона Занова стъпи накриво и получи травма около глезена, която я извади от игра до края на мача. Така след тази втора загуба закономерно плевенчанки отпадат от по-нататъшно участие в надпреварата. Утре Спартак 1996 се изправят срещу домакините от Казанлък волей в последния си двубой от турнира, като най-вероятно и той ще бъде загубен с 0:3 гейма. Срещата от група "Б" е с начален час - 18.00.

Източник: bgvolleyball.com

Добавено в: Сряда, 27 Февруари 2013 16:55