Начало ВОЛЕЙБОЛ Тригеймова загуба за Спартак 1996 на старта в турнира за Купата на България

PostHeaderIcon Тригеймова загуба за Спартак 1996 на старта в турнира за Купата на България

Новини - Волейбол
Волейболистките на Спартак 1996 започнаха с очаквана загуба участието си в турнира за Купата на България, който се провежда в град Казанлък. Момичетата на Виолета Антонова паднаха категорично от Левски волей с 0:3 гейма, като в отделните части плевенчанки отстъпиха с 14:25, 13:25 и 16:25. Така почти сигурно нашите ще имат само три мача в надпреварата, тъй като дори и да успеят утре да се справят с шуменския Феникс 09, то в четвъртък надали ще направят изненада срещу домакините, които са четвъртия тим в предварителната група.

Плевенските волейболистки започнаха силно мача, като в първия гейм поведоха с 3:0. Сините успяха да излязат напред в резултата при 11:10, а след серия от сервиси на Мирослава Паскова дръпнаха с 16:11 при второто техническо прекъсване. До края на гейма Левски волей продъллжи да диктува събитията на игрището, като Вероника Бежандолска заби последната топка за 25:14.

Втората част се разви по подобен начин. Равновесието се запази до 8:8, след което с две серии от начални удари на Петя Баракова и отново на Паскова Левски поведе с 13:8 и със 17:9 и обезсмисли остатъка от гейма. Крайното 25:13 бе оформено отново с директна точка от сервис.

В третия гейм софиянки вече напълно контролираха положението на терена, макар че именно в тази част Спартак 1996 успя да отбележи най-много точки преди разпределителката на столичанки Баракова да атакува успешно за крайното 25:16 и 3:0 гейма.

В сряда предстои втория мач на плевенчанки в турнира, като от 14.00 часа те ще се изправят срещу Феникс 09 (Шумен), като двубоят отново ще бъде първи за деня.

Източник: bgvolleyball.com

Добавено в: Вторник, 26 Февруари 2013 17:23