Начало ВОЛЕЙБОЛ Спартак 1996 взе аутсайдерското дерби и се измъкна от дъното

PostHeaderIcon Спартак 1996 взе аутсайдерското дерби и се измъкна от дъното

В най-важния си мач за сезона плевенските волейболистки на Спартак 1996 взеха чиста победа с 3:0 в аутсайдерското дерби на женското първенство на НВЛ. Така плевенчанки изместиха своите опонентки от седмото място в класирането след края на редовния сезон. Директният спор за предпоследното място преди плейофите бе напрегнат и драматичен като всички геймове приключиха при минимален аванс за момичетата на Виолета Антонова. Спартак 1996 измъкнаха и трите части само с по две точки разлика - 26:24, 27:25 и 25:23. Срещата, която беше отложена от 18-ия кръг, се проведе в Плевен вместо в София поради наказание на столичанки. След края на мача от щаба на Локомотив изразиха възмущение от тенденциозното, според тях, съдийство във втория и третия гейм от страна на плевенските рефери, които според тях са подарили много точки на Спартак 1996 и са му осигурили успеха.

От треньорското ръководство на плевенчанки отрекоха такова нещо да се е случило. Крайното класиране от редовния сезон изпраща Спартак 1996 срещу Левски волей (София), а Локомотив - срещу ЦСКА-Демакс (София) в четвъртфиналните плейофни сблъсъци.

За турнира за Купата на България, който ще се проведе от 26 февруари до 2 март в Казанлък, плевенските волейболистки попаднаха в Група "Б" заедно Левски волей, домакините от Казанлък волей и Феникс 09 (Шумен). В другата група "А" останаха ЦСКА, Марица (Пловдив), Славия-СУ (София) и Локомотив-Връбница 1929 (София). Първите два отбора от всяка група ще се класират за полуфиналите, които ще се изиграят на кръст на 1 март от 16.00 и 18.00 часа. Финалът е на 2 март от 17.00 ч.

Добавено в: Неделя, 24 Февруари 2013 19:18