Начало ВОЛЕЙБОЛ Спартак 1996 без малко да изненада Славия насред София

PostHeaderIcon Спартак 1996 без малко да изненада Славия насред София

Волейболистките на Спартак 1996 изиграха един от най-добрите си мачове от началото на сезона в Националната волейболна лига за жени, като много малко не им достигна, за да сътворят изненадата на 20-ия кръг. Плевенчанки бяха на косъм от вземането на поне една точка в мача, след като в четвъртия гейм водеха с 18:10, но липсата на опит и недобрата физическа подготовка не им позволи да изравнят резултата на 2:2 гейма и да стигнат до тайбрек в срещата. В крайна сметка Славия-СУ спечелиха с 3:1, като в отделните части резултатът беше 25:22, 19:25, 25:13 и 27:25. Мачът се игра пред петдесетина зрители в столичната зала "Панайот Пондалов". Всички геймове в двубоя бяха доста равностойни с изключение на третия, когато момичетата на Виолета Антонова паднаха с голяма разлика - 25:13.

След минимален успех в първата част за Славия, през втория гейм плевенските волейболистки показаха много добра игра и заслужено взеха частта с 25:19, като по този начин изравниха - 1:1. След слабия трети гейм плевенчанки бяха пълни господари на игрището през четвъртата част, но предвкусвайки спечелената поне една точка, нашите се отпуснаха и Славия обърнаха играта, както и резултата за крайното 27:25 и 3:1 гейма.

След този мач Спартак 1996 все още остават на последната позиция във временното класиране със спечелени само 3 точки, колкото имат и предпоследните Локомотив-Връбница (София). Двата отбора имат и равна геймова разлика - по минус 48, но Локомотив имат един спечелен гейм в повече от плевенчанки. Припомняме, че двата състава имат да играят един отложен мач помежду си, от който ще стане ясно кой от тях ще завърши предпоследен след края на редовния сезон в НВЛ за жени.

В последния редовен кръг, следващата събота (23 февруари) предстои домакински мач за Спартак 1996. Плевенският тим ще посрещне ЦСКА-Демакс, като двубоя ще започне от 16.00 часа в зала "Спартак" в Плевен.

Източник: bgvolleyball.com

Добавено в: Събота, 16 Февруари 2013 19:56