Начало ВОЛЕЙБОЛ Спартак 1996 загуби и аутсайдерското дерби с Локомотив (София)

PostHeaderIcon Спартак 1996 загуби и аутсайдерското дерби с Локомотив (София)

Волейболистките на Спартак 1996 претърпяха ново поражение в женското първенство. Днес момичетата на Виолета Антонова загубиха и прекия сблъсък за седмото място с Локомотив-Връбница (София) с 1:3 гейма (13:25, 22:25, 25:23, 25:27) и така бяха изпреварени от столичните "железничарки" и вече заемат последната осма позиция в таблицата с 3 точки. Толкова имат и софиянки, но те са с по-добро геймово съотношение - 6:40 срещу 4:39 на плевенските състезателки. Все пак, след доста мачове без спечелен гейм днес нашите успяха най-после да вземат един, като при 2:0 за Локомотив спечелиха в третия с 25:23. Този гейм, обаче не беше достатъчен и плевенчанки загубиха както срещата, така и седмата позиция във временното класиране.

Иначе още от началото на мача, който беше част от допълнителния турнир от НВЛ за жени, "железничарките" дадоха заявка за крайната победа, като натиснаха съперничките си и ги оставиха на 13 точки в първия гейм. През втората част гостите се опитаха да противодействат, но успяха да стигнат само до 22 точки и резултата набъбна на 2:0. Едва тогава волейболистките на Спартак 1996 показаха, че могат да се борят, като заиграха по-добре и спечелвайки третата част се върнаха в играта.

В четвъртия гейм равенството на силите продължи, като малко не достигна на плевенчанки да доведат мача до тайбрек. В решителните минути, при 22:22 по-устойчиви се оказаха състезателките на Локомотив, които успяха да затворят гейма в своя полза и да спечелят крайната победа.

В следващия си мач, който ще бъде от първия редовен кръг след зимната пауза, Спартак 1996 ги чака тежко гостуване в Казанлък на силния местен тим. Двубоят ще се играе на 30 януари (сряда) от 18.00 часа в зала "Арсенал" в града на розите.

Източник: bgvolleyball.com

Добавено в: Петък, 25 Януари 2013 16:28