Начало ВОЛЕЙБОЛ Спартак 96 отпадна от турнира за Купата на България

PostHeaderIcon Спартак 96 отпадна от турнира за Купата на България

Отборът на Спартак 96 отпадна от тазгодишното издание на турнира за Купата на България по волейбол за жени след втора поредна загуба този път от Академик (София) с 2:3 гейма (20:25, 25:20, 25:23, 15:25, 10:15) в мач от група "B" игран в столичната зала "Христо Ботев". С този труден успех студентките си гарантираха трета позиция в групата, което ще им даде възможност за спор за петото място. При поражение утре плевенчанки ще останат на последна позиция в групата и ще заемат седмото (последно) място в турнира. Важността на двубоя и изравнените сили на двата отбора доведоха до мач с множество обрати и смяна на водачеството в геймовете. Пет гейма бяха нужни за крайния победител, а от двете страни на мрежата се видя поредица от смяна на настроенията и големи амплитуди в играта. В крайна сметка след като губеха с 1:2 студентките се върнаха много категорично в мача, като в четвъртия гейм оставиха съперничките само на 15 точки. Набраната инерция се отрази благоприятно и в тайбрека, като столичанки продължиха с успешните си изяви. На крайната линия застана новата разпределителка и играеща треньорка на Академик Мария Дукова, като след неин сервис столичанки дръпнаха в резултата, като поведоха с 5:0. Това им осигури комфортна преднина и те спокойно довършиха гейма и взеха крайната победа. Утре е последния мач на Спартак 96 в групата срещу отбора на Марица, като срещата ще започне от 17.30 часа.

Добавено в: Четвъртък, 27 Януари 2011 22:27