Начало ВОЛЕЙБОЛ След нова победа Спартак 96 завоюваха петото място в шампионата

PostHeaderIcon След нова победа Спартак 96 завоюваха петото място в шампионата

Спартак 96 спечелиха битката за петото място във финалния турнир, който се проведе в Плевен. Днес те сразиха за втори път през последната седмица отбора на Славия-СУ с 3:1 гейма, като с тази си победа успяха да извоюват петата позиция в крайното класиране на Държавното първенство по волейбол за жени за сезон 2011/2012 г. В отделните части резултатът се движеше така - 25:19, 25:20, 20:25, 25:15.
Около 200 екзалтирани фенове бяха дошли да подкрепят Спартак 96 в последния му мач за сезона. С добра игра се отличиха капитанката Марина Антова, а също така Силвия Христова, разпределителката Вероника Тодорова и либерото Стефани Иванова. За гостенките от София с изявите си на терена впечатли младата Андрея Матеева.
Получи се интересен и емоционален мач, като момичетата на Виолета Антонова показаха за пореден път, че имат не малък потенциал, който ако продължат да развиват през следващия сезон могат да мислят и за по-предно място в шампионата.
Двубоят започна по най-добрия начин за плевенчанки. Те дръпнаха с 4:0 и въпреки, прекъсването поискано от треньорката на славистките доминацията им продължи. Стигна се до 16:10 и това точково съотношение се запази до края, който дойде при 25:19.
По идентичен начин започна и втория гейм. Този път обаче гостенките действаха по-добре и успяха скоро да изравнят - 6:6. Спартак 96 пак дръпна напред, но съперничките им не се предадоха и ги догониха - 13:13. Последваха минути в които разликата в резултата бе минимална в полза на домакините, но накрая те нанесоха решаващи попадения и след ново 25:19 поведоха с 2:0 гейма.
Третата част бе най-интересната. Плевенският тим натрупа значителна преднина, но след второто прекъсване настъпи объркване в играта им. Славистките изравниха при 18:18 и с набраната инерция завършиха победоносно - 25:21. Нелепата загуба на този гейм ядоса волейболистките от Плевен и за четвъртата част те излязоха крайно амбицирани. В нея не оставиха никакъв шанс на противничките си, позволявайки им да запишат едва 15 точки.
След тази победа Спартак 96 завърши сезона пети с общо 16 точки от 6 победи и 8 загуби. Белите останаха шести с 12 точки от 4 победи и 10 загуби, а Феникс 09 (Шумен) зае последното седмо място с 5 точки от 1 победа и 13 загуби.
Ето и състава на Спартак 96 в срещата: Вероника Тодорова - 3, Виктория Сашева - 4, Силвия Христова - 10, Полина Иванова - 10, Сибел Шефкет - 4, Марина Антова - 9 (Стефани Иванова - либеро, Роксана Илиева).

Добавено в: Сряда, 29 Февруари 2012 20:49