Начало ВОЛЕЙБОЛ Спартак 1996 разгроми Локомотив (София) за първа победа през сезона

PostHeaderIcon Спартак 1996 разгроми Локомотив (София) за първа победа през сезона

Новини - Волейбол
Волейболистките на Спартак 1996 постигнаха първата си победа през този сезон. Момичетата на Виолета Антонова разбиха гостуващия Локомотив 1929 Връбница (София) с 3:0 (25:19, 25:17, 25:13) в среща от 4-ия кръг на Националната волейболна лига за жени. След този успех плевенчанки излязоха на шесто място в класирането със спечелени 3 точки, като след тях остават тимовете на Славия и Локомотив (София) без актив. Плевенските волейболистки тотално надиграха софиянки, като само до средата на първия гейм срещата беше равностойна. Мачът вървеше точка за точка до 18:17 за Спартак 1996, като след този момент гостенките започнаха да грешат и плевенчанки бързо се възползваха от това и затвориха гейма при резултат 25:19.

През следващите два гейма стотината зрители дошли в делничния понеделник в този сравнително ранен начален час 16.30 да наблюдават срещата бяха свидетели на монолога само на един отбор - този на домакините. Като цяло се очакваше оспорван двубой, но добрата игра на плевенския тим обезвери столичните волейболистки и те бързо се предадоха, като във втория гейм отбелязаха 17 точки, а в заключителната част, само 13.

„Тотално превъзходство на Спартак. Много вяла игра на гостенките. На практика нямаше мач”, коментира за bgvolleyball.com председателят на Управителния съвет на Спартак 1996 - Светла Димитрова. До този мач двата отбора бяха на дъното на таблицата с по 0 точки, но победата на Спартак 1996 позволи на момичетата на треньорката Виолета Антонова да се изкачат от седмо на шесто място и да изместят Славия-СУ (София).

Следващия двубой на Спартак 1996 ще гостуват в 5-ия кръг в Шумен на местния Феникс 09. Срещата е насрочена на 3 ноември (събота) от 17.00 часа.

Добавено в: Понеделник, 29 Октомври 2012 19:58