Начало ВОЛЕЙБОЛ Ново 0:3 за Спартак 1996

PostHeaderIcon Ново 0:3 за Спартак 1996

За трети пореден път волейболистките на плевенския клуб Спартак 1996 допуснаха категорична загуба с 0:3. Този път това стана факт в плевенската зала "Спартак", където плевенчанки приеха Марица (Пловдив) в среща от третия кръг на НВЛ за жени. Само във втория гейм момичетата на Виолета Антонова успяха да преминат границата от 20 точки и дори можеха да затворят частта в своя полза, но в крайна сметка паднаха с 23:25. В първия и третия гейм Спартак бяха надиграни с 12:25 и 17:25 точки. Така преди изиграването на останалите три срещи от кръга в сряда плевенските волейболистки все още са предпоследни с три загуби и геймово съотношение 0:9.

Домакините започнаха мача много добре, като показаха сравнително качествена игра. Това, обаче беше за кратко, след което гостенките показаха, че са с класа над своите противнички. Пловдивчанки имаха страхотно посрещане, като това беше в основата на успеха им. В средата на гейма грешките в играта на Спартак зачестиха, което също помогна на Марица да натрупа солиден аванс за крайното 25:12.

Вторият гейм беше най-интересен, като първо маричанки поведоха с 4:2, но в последствие настъпи объркване в редиците на пловдивчанки, което беше подпомогнато и от поредицата от силни сервиси на Силвия Христова. Така при първото техническо прекъсване домакините изненадващо водеха с цели 4 точки - 8:4. И след таймаута началните удари на Спартак продължиха да затрудняват "жълтите", които бяха неузнаваеми, както на посрещане, така и в защита. Така преднината на плевенчанки стигна до 17:9, като те постигнаха цели 5 аса в този гейм.

Именно в този момент отново пролича класата на волейболистките от Марица, които изобщо не бяха отписали гейма и със серия от много силни отигравания постепенно догониха плевенчанки при 21:21. Битката за частта продължи с няколко дълги разигравания, които допълнително екзалтираха публиката, но в крайна сметка Диана Малинова атакува за крайното 25:23 и донесе гейма на своите.

Третият гейм беше подобен на първия. Този път и двата тима грешаха, но силната атака на Марица успя да пробие посрещането на плевенчанки. Така гостенките натрупаха значителна преднина, а най-добрата на игрището Мира Тодорова увенча отличната си игра в мача, като отбеляза победната точка за Марица за крайното 25:17 в третия гейм.

Следващата среща на Спартак 1996 отново ще бъде като домакини. В Плевен тима ще приеме един от по-слабите отбори в шампионата - Локомотив (София), като може би този път момичетата на Виолета Антонова ще имат повече шансове за успех. Двубоят ще се играе на 29 октомври (понеделник) от 16.30 часа в зала "Спартак".