Начало ВОЛЕЙБОЛ Трета поредна загуба за Спартак 96

PostHeaderIcon Трета поредна загуба за Спартак 96

Спартак 96 записаха трета поредна загуба в Държавното първенство по волейбол за жени. В среща от 13-ия кръг от шампионата те паднаха в Плевен от Левски Волей с 0:3 гейма (12:25, 16:25, 12:25). Софиянки пък постигнаха своята единадесета поредна победа, като нямат нито една загуба досега и оглавяват убедително временното класиране с 31 точки. Плевенчанки пък са на шесто място с три победи и шест загуби и два мача по-малко от другите.
Очаквано "сините" постигнаха успех, като без особени трудности затвориха мача за три гейма. Още в първия гейм превъзходството им бе смазващо, като от началото с три последователни блока и два аса те взеха аванс и поведоха с 8:2. До края разгрома бе още по-голям, като оставиха домакините на 12 точки.
Във втората част само грешки на гостенките от начален удар дадоха по равностойно начало, като първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за Левски. От там нататък Левски Волей отново контролираха ситуацията и затвориха и безпрепятствено и този гейм. Докрая на мача доминираха изцяло, като в третата част сценарият се повтори, левскарките отново поведоха с 8:3 и спечелиха мача за около 70 минути игра.
Така момичетата на Виолета Антонова изиграха трети пореден слаб мач, като в тях успяха да спечелят само един гейм - при гостуването предния кръг на Спартак Интерком груп във Варна.
След два дни, в събота плевенчанки отново ще бъдат домакини, този път срещу друг фаворит в първенството Марица (Пловдив), като мача е на 18 февруари от 18.00 часа.

Добавено в: Четвъртък, 16 Февруари 2012 20:38