Начало ВОЛЕЙБОЛ Волейболистките ни със загуба в Шумен

PostHeaderIcon Волейболистките ни със загуба в Шумен

Спартак 96 загуби гостуването си на шуменския Феникс 09 с 0:3 в отложен мач от 10-я кръг на Държавното първенство по волейбол за жени. Пред около 350 зрители домакините записаха първата си победа в шампионата. В зала “Младост” шуменки бяха затруднени от Спартак 96 само в началото на втория гейм и до средата на третия.
В първата част играта на Феникс “тръгна” още в началото. Шуменки допуснаха само едно изравняване - 8:8, след което се откъснаха напред в резултата и затвориха гейма на 18 точки.
Втората част започна равностойно. До 11:11 нито един от двата тима не успя да се откъсне напред с голяма преднина. След това равенство шуменки заиграха по-добре и лесно спечелиха и втория гейм с 25:17.
По-оспорвана бе третата част на мача. При първото техническо прекъсване “Феникс” имаше аванс от две точки, който шуменки увеличиха до 12:7. След това последва лошо посрещане на сервиса на плевенчанки и при второто техническо прекъсване Спартак поведе с 16:14. Момичетата на Виолета Антонова обаче не успяха да обърнат мача. След 18:18 Феникс отбеляза четири поредни точки -  за 22:19, с което взе гейма и спечели победата в срещата.
След тази загуба плевенчанки са на 5-то място в класирането с 8 точки.
Утре Спартак 96 гостува на съименичките си от Спартак Интерком Груп (Варна). Срещата е с начален час 15.30.

Добавено в: Неделя, 12 Февруари 2012 18:52