Начало ВОЛЕЙБОЛ Спартак 96 ще зимуват четвърти след 3:1 над Славия

PostHeaderIcon Спартак 96 ще зимуват четвърти след 3:1 над Славия

Плевенските волейболистки от Спартак 96 постигнаха трета победа от началото на първенството, след като заслужено спечелиха домакинството си над софийския Славия-СУ с 3:1 гейма (25:23, 18:25, 25:17, 25:16). Така плевенчанки ще зимуват на четвъртото място във временното класиране, като изпревариха днешния си съперник с една точка. Успехът срещу Славия бе постигнат при отсъствието на една от основните състезателки на отбора Марина Антова, която поради травма седеше на резервната скамейка.
По време на двубоя неприятна контузия получи и нападателката на плевенчанки Виктория Цолова, която падна лошо още след първата атака и бе изнесена на носилка. Това обаче не сломи духа на нашите, за които е известно, че в зала "Спартак" много трудно могат да бъдат бити. Неприятната сутуация само ги амбицира и в този мач те показаха, какво е борбеност и голямо желание за игра.
Първият гейм момичетата на треньорката Виолета Антонова го измъкнаха, след като изоставаха с три точки 13:16, но съумяха да обърнат резултата и с по-добър сервис да се наложат в решителните минути, като затворят гейма с ас. Усилията сякъш временно ги разконцентрираха и втората част бе изцяло за славистките, които поведоха с 8:3 и запазиха разликата до края - 25:18.
След равенството 1:1 гейма обаче до края на мача плевенчанки доминираха с насочен начален удар, с който направо разбиха посрещането на гостенките и затвориха мача триумфално в своя полза.
Така волейболистките на Спартак завършват есенния полусезон с актив от три победи и три загуби и се изкачиха до 4-то място в шампионата с 9 точки. Славия-СУ, пък има само две победи и четири поражения, което ги смъкна на 5-то място в класирането с 8 точки.
В първия си мач от втория полусезон Спартак 96 ще гостуват в Шумен на Феникс 09 на 1 февруари следващата година. Шуменки нямат победа досега и с една евентуална победа като гост плевенските волейболистки могат даже да търсят влизане в тройката на шампионата.

Добавено в: Сряда, 14 Декември 2011 23:23