Начало ВОЛЕЙБОЛ Пак 0:3 за Спартак 1996

PostHeaderIcon Пак 0:3 за Спартак 1996

Спартак 1996 (Плевен) за пореден път катастрофираха сериозно в среща от Националната волейболна лига за жени. Възпитаничките на Виолета Антонова за 14-ти път в шампионата бяха отнесени с 0:3 гейма. Това се случи в Перник при гостуването на ЕПУ в двубой от 11-ия редовен кръг. В отделните геймове резултата беше 14:25, 21:25 и 19:25 за перничанки. Домакините показаха истинско геройство в срещата, след като по рано през деня пет от състезателките на отбора катастрофираха. Двубоят започна със закъснение, като първо бе обявен за 17.00 ч., но в последствие бе пренасрочен за 18.00 ч.

В първата част домакините направо прегазиха гостенките, като затвориха гейма на 14 точки. Във втората част обаче плевенчанки показаха възможности, като поведоха с 8:3 и 17:10. Точно тук волейболистките на ЕПУ показаха своя по-голям опит, като стопиха голямата разлика и обърнаха гейма и го спечелиха. В третата част те отново диктуваха играта, като затвориха мача с чиста победа.

В други две срещи от кръга в дербито Левски Волей надделя много трудно над ЦСКА-Демакс с 3:2 гейма, а в София Славия загуби категорично от Казанлък Волей с 0:3. В следващия кръг, на 21 февруари (петък) от 18.00 часа в плевенската зала "Спартак" плевенските волейболистки ще посрещнат тима на пловдивския Марица.

Източник: bgvolleyball.com

Добавено в: Петък, 14 Февруари 2014 23:09