Начало ВОЛЕЙБОЛ Очаквана загуба за волейболистките на Спартак 1996 в първия кръг от новия сезон

PostHeaderIcon Очаквана загуба за волейболистките на Спартак 1996 в първия кръг от новия сезон

Младият волейболен отбор на Спартак 1996 започна със загуба участието си в новото женско първенство. Днес момичетата на Виолета Антонова бяха надиграни в Плевен за около час игра от силния тим на Левски Волей с 0:3 гейма. В отделните части нашите загубиха с 5:25, 14:25 и 14:25. Плевенските волейболистки, които в по-голямата си част са в девическа възраст, започнаха доста уплашено мача, като след серия от силни начални удари софиянки поведоха с 9:1, а малко по-късно и с фрапиращото 18:3. При този резултат една от по-опитните състезателки на плевенския тим - либерото Поля Дакова се контузи и трябваше да бъде заменена принудително. На нейно място в игра влезе 15-годишната Николета Паунова, която остана на терена до края на срещата. Така в първият гейм плевенчанки успяха да стигнат само до 5 отбелязани точки - 5:25.

Вторият гейм започна доста обещаващо за Спартак, като плевенските момичета поведоха с 4:3, но това беше максимума, което успяха да постигнат в този двубой. След серия от пет поредни точки гостенките обърнаха резултата и в крайна сметка взеха и втората част с 25:14. В последния гейм Левски волей натрупа рано аванс от 7-8 точки и до края не изпусна инициативата, с което грабна и убедителна победа с 3:0 гейма.

В следващия 2-ри кръг Спартак 1996 за втори пореден път ще бъде домакин, отново на доста солиден тим - Казанлък волей. Срещата ще се състои на 25 октомври от 18.00 часа в плевенската зала "Спартак". В други две срещи от 1-ия кръг новаците от ЕПУ (Перник) бяха сгазени у дома от Марица (Пловдив) с 0:3 (9:25, 16:25, 11:25), а в софийското дерби Славия бяха надиграни от ЦСКА-Демакс също с 0:3 гейма (21:25, 14:25, 25:27).

Добавено в: Петък, 18 Октомври 2013 19:29