27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ В събота са мачовете от зоналния турнир на "Данониада 2013" в Плевен

PostHeaderIcon В събота са мачовете от зоналния турнир на "Данониада 2013" в Плевен

Тази събота, 20 април в Плевен ще бъде даден старта на шестнадесетото издание на "Данониада 2013". Първите мачове от единственият по рода си футболен турнир за деца до 12-годишна възраст ще започнат от 9.00 часа, като арена на футболните битки ще бъде стадион "Плевен". Двубоите на малчуганите ще бъдат отворени за публика, като крайният победител в надпреварата ще получи Купа "Данониада". Освен това първите два класирни отбора ще продължат участието си на финала на турнира в София. Малките футболисти имат сериозен стимул за победа, защото победителят в националния турнир ще играе в Лондон в началото на месец септември.

Регионалната фаза на “Данониада” продължава до края на месец май, а домакини на срещите, освен Плевен, ще бъдат още и градовете: Пловдив - на 28 април, София - на 10 май и Варна - на 19 май. Заявки за участие се приемат един ден преди мачовете в съответната зона. На интернет на адреса на турнира www.danoniada.bg отборите от цялата страна могат да се запишат за участие в една от четирите зони.

Право да се включат имат всички отбори, съставени от деца до 12-годишна възраст, в това число смесени отбори или отбори изцяло съставени от момичета. Националният турнир "Данониада" е разделен на две фази: зонална, с участието на всички записани отбори и финал в София между първите два отбора от всяка от четирите зони.

Първите два отбора от всяка зона се класират за финала на турнира, който ще се проведе в София на 1 юни. По традиция, победителят в "Данониада" ще участва на Международна купа "Данон", която тази година ще се играе в Лондон. Българските деца ще имат неповторимия шанс да играят на терен, на който в двубой са влизали най-силните отбори на континента и да видят от близо легендата Зинадин Зидан, който е патрон на турнира.

Добавено в: Четвъртък, 18 Април 2013 14:22