20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Младшата на Спартак втори след три победи в зона Велико Търново

PostHeaderIcon Младшата на Спартак втори след три победи в зона Велико Търново

Юношите младша възраст на Спартак Плевен спечелиха плевенското дерби срещу връстниците си от Сторгозия и след три поредни победи от началото на първенството в зона Велико Търново разделят лидерството в групата заедно с троянския Чавдар без загубена точка. "Синьо-белите" са временно втори с равна голова разлика с Чавдар, но са отбелязали с два гола по-малко от троянчани. Сторгозия са 7-ми в подреждането със само една спечелена точка. С пълен актив досега е и тимът на Етър 1924, които обаче имат само 8 попадения положителна разлика, а Спартак и Чавдар са с по 10 гола в плюс.

В първия кръг младите спартаковци спечелиха гостуването в Свищов на Академик с 3:0, а във втория разнищиха в Плевен тимът на Павликени с 6:1. В същото време единствената точка в актива на Сторгозия беше спечелена в първия кръг при гостуването на отбора в Павликени - 1:1. Във втория рунд сторгозиянци загубиха драматично с 2:3 в Елена от местния Чумерна.

Тази събота, 13 октомври предстоят четвъртите мачове в групата. В тях Спартак 1919 ще има визита на Чумерна в Елена, а Сторгозия ще пътуват до Велико Търново за среща с втория тим на Етър 1924. Срещите започват в 10.30 часа.

При децата в зона Велико Търново досега са изиграни мачовете от първите 4 кръга. След тях плевенския Сторгозия продължава с пълен актив от 9 точки, след три победи, но имат и една отложена среща. В последния 4-ти кръг "зелените" победиха като гости Локомотив (Горна Оряховица) с 5:3. Така Сторгозия са втори с равни точки с другия плевенски клуб Спартак 1919, които обаче загубиха последния си двубой в Ловеч от временния лидер Литекс с категоричното 0:4.

В неделя, 14 октомври са мачовете от 5-ия кръг, като Сторгозия са домакини на Янтра (Габрово), а Спартак приемат Видима-Раковски (Севлиево). Двубоите са с начален час - 9.45.

В подготвителната група за деца родени през 2000 година плевенските отбори не се представят много убедително. И тук, както и в групата на децата родени през 1998-1999 г. по-напред в класирането са Сторгозия, които са 5-ти с шест точки след 2 победи и 1 загуба. Малчуганите на Спартак 1919 са едва 7-ми с актив от 3 точки, като са спечелили само една среща, а са загубили 3.

В тази група са изиграни също по 4 мача, като в последния четвърти кръг Спартак Плевен загубиха от Литекс в Ловеч, а Сторгозия инкасираха цели 13 гола в своята врата, без да отбележат нито един, при гостуването си на Локомотив (Горна Оряховица).

В следващия 5-ти кръг малките футболисти на двата плевенски отбора ще домакинстват. Сторгозия приемат в неделя от 11.30 часа тима на Янтра (Габрово), които са втори, а Спартак 1919 в същия ден и час ще играят в Плевен с отбора на Видима-Раковски, които са четвърти във временното класиране.

Добавено в: Петък, 12 Октомври 2012 16:32