20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ И с Кръстанов на мостика, юношите на Спартак с пореден разгром

PostHeaderIcon И с Кръстанов на мостика, юношите на Спартак с пореден разгром

И новият старши-треньор на юношеския футболен тим на Спартак Плевен Благой Кръстанов не можа да спаси отбора от поредния разгромен резултат, който допуснаха младите плевенски футболисти при гостуването си в София на Локомотив. "Синьо-белите" юноши паднаха с 0:5 и за пореден път доказаха, че трябва да се вземат наистина много сериозни мерки, ако не иска отборът да изпадне след края на сезона. Това бе четвърта поредна загуба за плевенчани, като в последните три мача Спартак е допуснал цели 14 гола в собствената врата, а не е вкарал нито един. Така след 4-ия кръг спартаклии са на последното място в класирането с нито една спечелена точка и голова разлика 1:18. Също без точка е и тимът на ЦСКА, но те имат само минус 6 гола в пасив.

Иначе срещата срещу софийските "железничари" е протекла сравнително равностойно до 20-ата минута. Но малко след това само за две минути Локомотив вече са водили с 2:0. В края на полувремето футболист от Спартак е получил червен картон, което още повече е направило задачата за обрат през втората част непосилна. След почивката Локомотив са вкарали две бързи попадения, последвани от нелеп автогол, след който се е стигнало до крайния резултат - 0:5.

По повод публикациите в някои интернет издания, че мачът е бил нагласен от фенклуба на Локомотив (София) "Железни бригади" са се свързали с Football24.bg, като са заявили: "Такова нещо като уреден мач обаче по никакъв начин не е имало. Юношите ни са поне две нива над Спартак Плевен, които са последни в групата. В този мач отново ще подчертаем, че не може да се говори за уговорки. Вратарят на Спартак е истински герой! Към вратата му имаше над 40 удара, а резултатът можеше да не е 5, а 10:0".

В следващия 5-ти кръг юношите на Спартак ще бъдат домакини на Черно море, като от БФС все още не са определили деня и часа на срещата. Варненци са четвърти във временното класиране, като нямат загубена точка, след постигнати 3 победи и имат един отложен двубой.

Добавено в: Понеделник, 10 Септември 2012 22:16