20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Юношите на Спартак с нова голяма загуба, този път като домакини

PostHeaderIcon Юношите на Спартак с нова голяма загуба, този път като домакини

Юношеският отбор до 19 г. на Спартак Плевен допусна второ поредно голямо поражение след старта на Елитната юношеска група. Днес момчетата на Момчил Челестинов в двубой от 2-ия кръг загубиха домакинството си от Черноморец с 0:3. Припомняме, че на старта на шампионата плевенските юноши паднаха с 1:4 във Варна от Спартак. Така след първите два кръга "синьо-белите" нямат спечелена точка и се намират в дъното на таблицата. В днешния мач в герой за бургазлии се превърна юношеския национал Милчо Ангелов, който отбеляза хеттрик и изпусна още няколко добри положения за гол. Плевенските футболисти се представиха доста слабо, като на моменти не се разбираше кой всъщност е домакин в мача.

През целия двубой спартаковци отправиха само един точен удар в очертанията на вратата на Черноморец. Още през първата част гостите решиха мача, като десетина минути след неговото начало бързоногия нападател на бургазлии Ангелов вкара първото си попадение, а около половин час по-късно отново надбяга защитата на Спартак и отбеляза втория си гол в мача.

След почивката младите плевенски футболисти се опитаха да променят статуквото на терена, но освен с един удар, който беше спасен с лекота от стража на Черноморец и няколко центрирания не успяха да затруднят защитата на бургаския тим. Те от своя страна имаха възможност да вкарат трети гол, но от пряк свободен удар уцелиха напречната греда. Логичното се случи малко по-късно, когато след нов рейд отляво в несигурната защита на домакините Милчо Ангелов с хубав удар елиминира плевенския вратар и оформи своя хеттрик.

След това попадение до края на срещата почти не се игра футбол, защото на два-три пъти играта беше спирана заради масово скупчване на състезатели от двата отбора, които търсеха саморазправа помежду си при най-малките нарушения на терена. Главният съдия се опита да потуши страстите, като раздаде няколко жълти картони, но тъй като двубоя отиваше към своя края не се случи нещо по сериозно на игрището.

В следващия трети кръг юношите на Спартак ще гостуват в Севлиево на Видима-Раковски. Севлиевци имат една точка след първите два кръга и голова разлика 4:5, като се намират на 12-то място. Срещата ще се състои на 1 септември, събота от 17.30 часа.

Добавено в: Неделя, 26 Август 2012 14:50