20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Юношите на Спартак с тежка загуба на старта

PostHeaderIcon Юношите на Спартак с тежка загуба на старта

Юношите старша възраст на Спартак Плевен започнаха участието си в Елитната група до 19 г. със загуба. Младите плевенски футболисти допуснаха поражение с 1:4 при гостуването си във Варна на новаците в групата Спартак 1918. Срещата се игра тази сутрин от 11 часа на стадион "Спартак" в морската столица. Само едно полувреме беше достатъчно за младите "соколи", за да изковат своя успех. Плевенчани не намериха сили да се противопоставят на надъханите си домакини и още до почивката инкасираха цели 4 гола в своята врата.

Срещата започна с очакван домакински натиск, като варненци направиха няколко пропуска пред вратата на своите съименници от Плевен. Но все пак в 16-ата минута "соколите" успяха да реализират чрез Георги Димитров. Седем минути по-късно Славомир Събков проби отдясно, нахлу в наказателното поле пусна топката успоредно на вратата, където Десислав Дяков след триково изпълнение с пета реализира за 2:0.

След втория гол плевенските спартаковци съвсем се предадоха и на терена имаше само един отбор - този на домакините. В 35-ата минута отново Дяков реализира трети гол за варненци. Малко преди края на полувремето Мурад Салим направи резултата 4:0.

През второто полувреме силите на Спартак Плевен стигнаха за почетно попадение, което падна в 70-ата минута, а негов автор стана Светльо Златарев от дузпа.

В следващия 2-ри кръг плевенските юноши ще бъдат домакини на Черноморец, като двубоя е на 26 август, неделя от 11 часа.

Добавено в: Събота, 18 Август 2012 15:26