20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Селекцията на Милко Гаврилов спря Янтра 1919

PostHeaderIcon Селекцията на Милко Гаврилов спря Янтра 1919

Победа с 2:1 взе ОФК Спартак в Плевен срещу габровския Янтра 1919 в мач от 13-ия кръг на зоналното футболно първенство на юношите старша възраст "А" група. Стана здрав мач, в който селекцията на Милко Гаврилов постави на колене непознаващия до момента загуба тим на гостите. Домакините направиха ударно първо полувреме, което приключи с два гола аванс. В 21-ата минута Теодор Иванов изведе в коридор Александър Александров и голмайсторът не сгреши. Десетина минути по-късно отново той изпрати топката в мрежата с параболичен удар от 25 метра.

В 42-ата минута спартаковци останаха с играч по-малко, защото Християн Христов извърши нарушение и реферът му вдигна втори жълт и червен картон. През второто полувреме плевенския тим мислеше повече за своята врата, а съперникът се втурна в атака. Плевенският вратар Мартин Петков обаче бе на мястото си, предотвратявайки две сериозни заплахи. В 63-ата минута обаче допусна гол - 2:1. След това пък гредата го спаси от второ попадение.

Добавено в: Петък, 13 Април 2018 19:54