27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ ФК Спартак 1919 на финал срещу сръбски гранд при родените 2005 година

PostHeaderIcon ФК Спартак 1919 на финал срещу сръбски гранд при родените 2005 година

Детският тим на ФК Спартак 1919 (Плевен) се класира за финала на международния футболен турнир „Звездичка - Колония къп“ при родените 2005 година. Сториха го с победа 5:4 след изпълнения на дузпи (2:2 завърши редовното време) над първия отбор на Черноморец (Одеса). Украинците поведоха още в началните секунди, възползвайки се от грешка на плевенски защитник. В средата на първото полувреме обаче спартаковци заличиха пасива с прехвърлящ удар от двадесетина метра. През останалото време до почивката имаха превес, но равенството се запази.

Силно начало на втората част за Спартак и три фрапантни пропуска. В 57-ата минута сръбския рефер отсъди дузпа за Черноморец и вдигна червен картон на играч на Спартак. Останали с футболист по-малко и гол пасив плевенчани не се предадоха и малко преди края изравниха.

Отлични изяви на вратаря им при изпълненията на дузпи. Той спаси три удара на съперника. Съотборниците му пък вкараха три пъти, което се оказа достатъчно за крайния успех. Утре на финала спартаковци излизат срещу Партизан (Белград). Вчера сръбския град победи плевенчани с 4:0 в мач от Група "А".

Добавено в: Четвъртък, 05 Април 2018 19:03