20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Отслабен Спартак загуби от Първа атомна

PostHeaderIcon Отслабен Спартак загуби от Първа атомна

Загуба - 0:2 претърпя Спартак (Плевен) от гостуващия му Първа атомна (Козлодуй) в среща от 13-ия кръг на "А" групата за юноши старша възраст - зона Велико Търново. Поражението е изненадващо, но си има обяснение. Домакините излязоха без седем от основните си футболисти, тъй като те попадат в състава на младшата възраст за двубоя й от елитното първенство - U17. Именно затова треньорът Светослав Бърканичков бе принуден да заложи на 14-15-годишни. Въпреки това те започнаха по-добре от батковците от Козлодуй. Пропуснаха да завършат с попадение добра атака. После гредата помогна на вратаря на гостите след шут от фаул на капитана Георги Христов.

Козлодуйци извадиха късмет и при първия си гол. Само за секунди топката премина през няколко футболисти и техен играч неволно я отклони в мрежата. В 42-ата минута плевенския вратар пък показа несигурност и противник се възползва, реализирайки за 2:0. След почивката не се случи нищо интересно.

Добавено в: Четвъртък, 04 Май 2017 18:45