20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Юношеският тим на Спартак с голяма загуба от Литекс

PostHeaderIcon Юношеският тим на Спартак с голяма загуба от Литекс

След две поредни победи в първите два пролетни кръга на Елитната група до 19 години юношите на Спартак допуснаха лоша загуба като домакини от ловешкия Литекс с 0:4. Така след 21-ия кръг момчетата на Момчил Челестинов въпреки загубата продължават да са на 11 място в класирането със 17 точки и голова разлика 28:45.
Иначе мача премина под диктовката на Литекс, като ловчанлии поведоха рано в резултата с попадение на Емилио Кандарашев още в 5-ата минута. Централният бранител на гостите засече с глава центриране от корнер. В 33-ата минута Симеон Славчев уби интригата в двубоя, покачвайки на 2:0. Той бе изведен с отлично двойно подаване от нападателя Янаки Смирнов. Именно Смирнов беше най-добрия на терена, като през второто полувреме вкара още две попадения във вратата на Спартак. По този начин Литекс взеха частичен реванш за изненадващото равенство което постигнаха младите плевенски футболисти през есента когато направиха 2:2 при гостуването си в Ловеч.
В следващия 22-ри кръг Спартак ще имат визита в София, където ще се изправят срещу лидерите от Левски, които оглавяват таблицата на Елитната група с актив от 46 точки. Мачът е на 26 март от 14.30 часа.

Добавено в: Понеделник, 19 Март 2012 23:17