20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Юношите на Спартак с втора поредна победа

PostHeaderIcon Юношите на Спартак с втора поредна победа

Юношеският тим до 19 г. на Спартак Плевен, който се състезава в Елитната група на България постигна втора поредна победа. В среща от 20-ия кръг плевенчани обърнаха като гости отбора на Берое (Стара Загора) с 3:2. По този начин младите плевенски футболисти постигнаха своята пета победа от началото на първенството, което им помогна да заемат 11-ата позиция в класирането с актив от 17 точки и голова разлика 28:41. Същият брой точки има и благоевградския Пирин 2001, но те имат по-лоша голова разлика.
Припомняме, че през есента Спартак разгромиха Берое в Плевен с 6:0.
Иначе двубоят протича много интересно, като Спартак повеждат с 2:0, след което Берое изравняват, а в продължението на срещата съдията Красимир Попов от Пловдив отсъжда дузпа за плевенчани, която е реализирана за крайното 3:2.
Според старозагорски медии съдийската тройка е била порязала домакините, след като освен дузпата в края на мача, главния рефер е отсъдил още една такава за Спартак в 45-ата минута, като тя е била пребита и след второто изпълнение плевенските футболисти повеждат с 1:0.
Вторият гол за "синьо-белите" става в 67-ата минута, когато след центриране от фаул в наказателното поле на домакините се заформя меле и футболист на Спартак успява да вкара топката във вратата за 0:2.
Така след двете поредни победи в началото на пролетния полусезон спартаковци се опитват да повторят добрия си старт от есента, когато момчетата на Момчил Челестинов постигнаха три поредни победи, след което се сринаха и допуснаха доста мачове без спечелена точка, което ги отпрати в дъното на таблицата в Елитната юношеска група.
В 21-ия кръг следващия понеделник юношите на Спартак се изправят в регионалното дерби срещу Литекс, като мача е от 14.30 часа в Плевен. Отборът от Ловеч е на 5-та позиция във временното класиране с 37 точки.