Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Отборът на плевенските полицаи спечели първото място на турнира по спортна стрелба

PostHeaderIcon Отборът на плевенските полицаи спечели първото място на турнира по спортна стрелба

Отборът на ОД на МВР - Плевен спечели първото място в крайното комплексно класиране на провелия се на 8 и 9 април в Плевен турнир по стрелба с пистолет "Величко Величков". Зад плевенските полицаи завършиха врачанските им колеги, а трети стана тимът на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението", информират от Пресцентъра на полицията в Плевен. В класирането при жените води отборът на ОДМВР - Плевен, следван от ОДМВР - Пловдив и ОДМВР - Ловеч. При мъжете първи е тимът на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението", втори е съставът на ОДМВР - Враца, а трети - ОДМВР - Ловеч. В индивидуалното класиране при жените първа е Марина Кючукова - служител от СДВР, а при мъжете - Иван Станиславов - служител от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението".

Грамоти и медали на победителите в турнира по стрелба с пистолет за служители на МВР бяха връчени от олимпийския медалист Таню Киряков. Спортната надпревара бе в памет на Величко Величков и в нея участваха 20 отбора и 100 състезатели. Величко Величков е записал името си в олимпийската история на България като носител на първия сребърен медал. Той поставя началото на българската колекция от международни отличия в спортната стрелба в Токио през 1964 година, стреляйки на дистанция 50 метра с малокалибрена пушка от три положения. Величко Величков е служител на МВР в Плевен от 1960 до 1976 година.

Добавено в: Четвъртък, 09 Април 2015 16:01