Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Жокейка с две победи на хиподрума в Горни Дъбник

PostHeaderIcon Жокейка с две победи на хиподрума в Горни Дъбник

Най-добрата българска жокейка Светла Янкова спечели две победи на провелия се вчера на хиподрума край село Горни Дъбник кръг от Републиканското първенство по конен спорт, информира Инфо Плевен. На състезанието на 1 000 метра за млади коне до 2 години Янкова беше най-добра, яздейки млада кобила от Долни Дъбник, а на дистанцията от 1 600 метра тя отново финишира първа с кон Вип, който е най-добрият кон, участвал в състезанието край Горни Дъбник. Досега Вип има две победи в Германия през 2013 г., каза за плевенския новинарски сайт коментаторът на състезанието Георги Жеков.

Във втората гара на 1 200 метра купата и наградата отиде при кобила от клуб по конен спорт от Враца, която е внос от Гърция. Над 30 елитни английски коне се включиха в надпреварата в три гари - 1 000, 1 200 и 1 600 метра.

Източник: infopleven.com

Добавено в: Неделя, 27 Април 2014 16:31