Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Медали за борците на Изобор и Класик в Бургас

PostHeaderIcon Медали за борците на Изобор и Класик в Бургас

Сребърен и три бронзови медала завоюваха борците на Изобор (Плевен) в Държавното лично първенство за момчета в класическия стил. В Бургас най-добре от възпитаниците на треньорите Петър Антов и Момчил Сирашки се представи Галин Иванов. След три победи и загуба на финала той стана вицешампион в категорията до 41 кг. До участие във финал бяха близо още трима негови съотборници, но с тенденциозни отсъждания реферите ги спряха.

Кристиян Йоцов (35 кг) надви трима съперници, но на полуфинала загуби. Николай Атанасов (38 кг) се справи с двама и бе спрян на полуфинала. Същият сценарий донесе само бронзов медал за Мартин Асенов (44 кг). Съотборниците им - Антоан Мотовски (75 кг) и Борис Божедаров (48 кг) завършиха пети, Николай Георгиев (48 кг) е седми, а Едуард Горанов (52 кг) и Ивайло Юсейков (57 кг) - осми.

Янис Иванов от беленския клуб Класик стана вицешампион при 75-килограмовите. Възпитаникът на треньора Момчил Ганчев надви трима и отстъпи на финала. Тук съотборникът му Петър Андреев е 11-и.

„От 11-те ни състезатели, 8 дебютираха в тази възрастова група. Показаха, че имат потенциал. Заради контузии не участваха двамата ни добри борци в тежките категории. Стана силно първенство, но съдийството беше посредствено. Надявам се за лятното състезание да сме в пълен състав и Изобор да е в призовата тройка. Предстоят схватките при кадетите, където ще сме с „железен“ тим“, коментира Момчил Сирашки.

Добавено в: Понеделник, 26 Февруари 2018 19:29