Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ "Петромакс" спечелиха 18 медала от Държавното и Националната купа по джу джицу

PostHeaderIcon "Петромакс" спечелиха 18 медала от Държавното и Националната купа по джу джицу

Плевенският карате клуб "Петромакс" се завърна от Варна с извоювани 18 медала от 6-то Държавно първенство по джу джицу за деца, юноши и девойки и Националната купа по джу джицу за мъже и жени. Двете състезания се състояха в събота, 2 юни в спортна зала "Черно море", като техен организатор беше Българската Джу Джицу Федерация. В двата турнира взеха участие близо 150 състезатели (от категория "памперс" до категория "великан") от различни джу джицу клубове от страната.
Плевенският Клуб Бойни Изкуства „Петромакс” взе участие и в първенството и за купата. Уморените от силната конкуренция и дългия път шампиони на КБИ „Петромакс” направиха инструкторите си горди с представянето си във всички дисциплини и категории.
В крайното комплексно класиране КБИ „Петромакс” се наредиха на 4-то място по медали от Държавното първенство и с общо 7 златни, 5 сребърни и 6 бронзови отличия от двете мероприятия.
Шампиони в своите категории станаха: Станислав Цанов - категория до 41 кг; Емили Хинкинска - категория над 71 кг; Виктория Росева - категория до 57 кг; Габриела Горанова - категория до 48 кг; Изабел Кръстева - категория до 52 кг; Ивет Горанова - категория до 44 кг и Ивайло Петков - инструктор на клуба - в категория до 85 кг.
Сребърни отличия спечелиха: Георги Ценов - категория до 60 кг; Християн Цветков - категория до 41 кг; Милен Канджов - категория до 66 кг и Богомил Зарков - категория до 45 кг.
С бронзови медали се окичиха Теодор Димитров - категория до 42 кг; Антон Митков - категория над 81 кг; Велиян Гергицов - категория до 73 кг; Евгени Михайлов - категория до 50 кг; Йордан Борисов - категория до 69 кг; Александра Митева - категория до 62 кг.
Пети в категория до 73 кг стана Волен Василев.
Отлично се справи и двойката на клуба при система ДУО. По принцип дуо системата има три поддисциплини - мъж/мъж, жена/жена и смесени двойки мъж/жена. Момичетата - Изабел Кръстева и Габриела Горанова се наложи да се съревновават и да мерят сили при ДУО система мъж/мъж. Двете демонстрираха отлични техники и синхрон и бяха първите момичета, които станаха вицешампиони в мъжката дисциплина.

Добавено в: Сряда, 06 Юни 2012 22:00