Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Детелин Далаклиев спечели титлата на Държавното първенство по бокс

PostHeaderIcon Детелин Далаклиев спечели титлата на Държавното първенство по бокс

Новини - Бойни спортове
Състезателят на боксов клуб Мизия Плевен и спортист №1 на нашия град за 2011 г. Детелин Далаклиев извоюва шампионската титла на Държавното лично-отборно първенство в Добрич. В днешната финална среща в категория до 56 килограма световният шампион от Милано 2009 се боксира с 19-годишния Стефан Иванов, който през февруари спечели най-престижния трофей в българския аматьорски бокс - Купа Странджа. На ринга Далаклиев имаше пълно превъзходство и през трите рунда и спечели убедително по точки - 15:5.
В категория до 91 кг боксьора на Спартак Плевен Диян Петров трябваше да се противопостави на един от най-добрите български състезатели и притежател на олимпийска квота Тервел Пулев от Левски, но Пулев спечели без борба, след като Диян не се качи на ринга. Така Петров остана със сребърния медал в тази категория.
Иначе най-добре в първенството се представиха боксьорите на Левски, които станаха отборен шампион на България.
Третият български олимпиец Александър Александров, в категория до 52 килограма, кръстоса ръкавици с Георги Андонов, бронзов медалист от Европейското първенство в Анкара през миналата година. Александров бе повече от убедителен - победа по точки - 13:4.

Ето и всички резултати от днешните финали:

категория до 49 кг: Тинко Банабаков (Ивайло Велико Търново) - Георги Георгиев (НСА) - победа по точки за Банабаков, 15:10 точки
категория до 52 кг: Александър Александров (ЦСКА) - Георги Андонов (Левски) - победа по точки за Александров, 13:4 точки
категория до 56 кг: Детелин Далаклиев (Мизия Плевен) - Стефан Иванов (Левски) - победа по точки за Далаклиев, 15:5 точки
категория до 60 кг: Илиян Димитров (НСА) - Любен Тодоров (БК Сторм - София) победа по точки за Димитров, 13:11 точки
категория до 64 кг: Милан Златев (НСА) - Никола Николов (НСА) - победа за Златев без борба, Николов не се качи на ринга
категория до 69 кг: Симеон Чамов (ЦСКА) - Даниел Райчев (Юнайтед спорт - Пловдив) - победа за Чамов с отказване в 3-тия рунд
категория до 75 кг: Максим Цветков (Ивайло Велико Търново) - Антон Стефанов (Сливен) - победа по точки за Цветков, 17:13 точки.
категория до 81 кг: Мариян Мончев (Добруджа) - Радослав Панталеев (ЦСКА) - победа за Мончев без борба
категория до 91 кг: Тервел Пулев (Левски) - Диян Петров (Спартак - Плевен) - победа за Пулев без борба, Петров не се качи на ринга
категория над 91 кг: Петър Белберов (БК Сторм София) - Кирил Кирилов (Светкавица Търговище) - победа за Белберов с отказване в 3-тия рунд.

Добавено в: Четвъртък, 31 Май 2012 19:36