Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Шест медала за боксьорите от Плевенско в Габрово

PostHeaderIcon Шест медала за боксьорите от Плевенско в Габрово

Новини - Бойни спортове

Златен, два сребърни и три бронзови медала завоюваха общо боксьорите от плевенските БК Мизия 80 и Спартак, и едноименният тим на Червен бряг. Сториха го в Габрово, където се проведе първия кръг на Държавното лично-отборно първенство и Купа „България“ за ученици. 160 боксьори в 23 категории се качиха на ринга. Плевенска област бе представена от 12: Спартак - 7, БК Мизия 80 - 4 и БК Червен бряг - 1. От тях най-силно се представи Валентин Бъчев (Мизия 80), който спечели категорията +90 кг.

Успехът стана факт след победи над Николай Василев (Спартак-Плевен) и Николай Николов от Русе. Съотборникът на Бъчев - Любомир Ангелов взе сребърния медал при 40-килограмовите. По пътя към финала той победи последователно Стефан Иванов и Ванко Трошев. В мача за първото място отстъпи на Виктор Ламбев от Дунав (Русе).

БК Червен бряг също имаше свой представител на финала. Александър Вачев обаче го загуби срещу Юлиян Маринов от Локомотив (София) в категорията до 62 кг. Освен Николай Василев (+90 кг), Спартак (Плевен) излъчи още двама бронзови медалисти - Станчо Костов (41.5 кг) и Гюрсес Славчев (54 кг).

Добавено в: Сряда, 09 Май 2018 19:42