Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Класик, Изобор и Левски с призове от турнира "Петър Мънев"

PostHeaderIcon Класик, Изобор и Левски с призове от турнира "Петър Мънев"

Около 80 борци в класическия стил от Изобор (Плевен), Левски (София), Ботев-93 (Враца), Ориент (Варна), Селановци и домакините от БК Класик влязоха в схватки на тепиха в Белене. Пред общинския детски център се проведе традиционния турнир "Петър Мънев". Надпреварата е за състезатели в подготвителна група, деца, момчета и кадети. Тя е по случай 53-ата годишнина от обявяването на Белене за град и носи името на Петър Мънев - първият републикански селски шампион по борба.

Състезателят на БК Класик (Белене) - Станислав Пироев спечели купата "Петър Мънев". Възпитаникът на Момчил Ганчев победи в категорията до 42 кг при децата. Вили Димитров (кат. 35 кг - деца) от плевенския БК Изобор стана най-резултатния състезател на надпреварата.

За най-техничен борец бе определен Димитров от столичния клуб Левски. Той победи в категорията до 53 кг при момчетата.

Снимки: вестник "Дунавски новини" - Белене

Добавено в: Събота, 02 Септември 2017 18:11