Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Трети места за кадетките на Изобор и Класик в Горна Оряховица

PostHeaderIcon Трети места за кадетките на Изобор и Класик в Горна Оряховица

По един бронзов медал спечелиха кадетките на плевенския Изобор и беленския Класик. Сториха го Пламена Пенева и Нурхаят Идрисова в Горна Оряховица, където се проведе националното първенство по борба. В категорията до 49 кг плевенската състезателка Пенева постигна три победи и допусна една загуба. Титлата тук взе Светлана Караянева от Стара Загора. Още две боркини на Изобор попаднаха сред първите осем в категориите си. Моника Миткова е седма до 52 кг, а в първенството на момичетата Силвия Дончева е осма до 44 кг.

При кадетките до 65 кг Идрисова завоюва бронзовия медал за Класик. Беленчанката тушира две съпернички, но загуби по точки от станала след това шампионка Сийка Иванова. Представителката на столичния Левски бе определена за най-резултатна състезателка на първенството.
Беленският клуб завърши и с две пети места - Диана Асенова до 60 кг при кадетките и Цветелина Цветанова до 44 кг при момичетата.

Йона Петрова (кат. 46 кг) от Левски (София) бе определена за най-технична състезателка при кадетките. Ирена Бинкова (кат. 48 кг) от Странджа-2001 (Средец) спечели същия приз при момичетата. В същата възрастова група Ралица Димитрова (кат. 37 кг) от Атлетик (Пловдив) стана най-резултатна.

Добавено в: Неделя, 22 Януари 2017 17:36