Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Четири медала за борците от Тетевен

PostHeaderIcon Четири медала за борците от Тетевен

По два сребърни и бронзови медала завоюваха борците от Тетевен. Сториха го в Сливен, където се проведе държавното лично първенство в класическия стил за кадети. Най-силна за борците от планинското градче бе категорията до 58 кг. В нея Иван Иванов бе много близо до шампионската титла, но на финала не успя да преодолее Станимир Иванов от Берое (Стара Загора). След среброто на Иванов съотборникът му Никола Ганчев спечели третото място.
Още една финална битка завърши с неуспех за тетевенски състезател.

При 54-килограмовите Иван Иванов преклони глава пред Кирил Биволев от Рилски спортист (Самоков) и остана вицешампион. В същата категория съотборникът му Марино Антонов завърши на девето място.

При най-тежките - +100 кг Игнат Миленов се пребори за бронзовия медал. Той бе изпреварен от левскара Иво Челенков, станал шампион и втория Иван Иванов от пернишкият Миньор.

В категорията до 46 кг малко не достигна за трето място на друг тетевенец Теодор Вишев и той приключи на пета позиция.
Най-резултатен състезател на шампионата стана Дейвид Янков (кат.63 кг) от пловдивският Локомотив. За най-техничен пък бе определен Стефан Тодоров (кат.76 кг) от СК "Васил и Георги Илиеви" (Кюстендил).

Добавено в: Четвъртък, 25 Февруари 2016 20:20