Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Два златни медала за плевенските боксьори

PostHeaderIcon Два златни медала за плевенските боксьори

Два златни медала извоюваха плевенските боксьори на завършилото днес лично Държавно първенство, на което домакин беше нашия град. Със злато се окичи световния шампион от Милано'2009 и спортист на Плевен за 2011 г. Детелин Далаклиев, който във финалния мач в кат.56 кг разгроми Йосиф Стойчев (НСА) със 17:2 точки. Златен медал спечели и Румен Мотовски, който в кат. 75 кг победи своя съотборник плевенчанина Христо Христов след отказване след първия рунд.
Финалната среща в категория до 91 кг бе загубена по точки с 15:5 от Деян Петров (Спартак Плевен), който се изправи срещу Тервел Пулев (Левски). Така Петров остана със сребърен медал.
Плевенските състезатели спечелиха и два бронзови медала, които станаха притежание на Георги Огнянов (Спартак Плевен) в кат. 52 кг и на Ангел Тодоров (Мизия Плевен) при 64-килограмовите боксьори.
В останалите категории убедителни победи във финалните боеве постигнаха Симеон Чамов - ЦСКА (16:4 над Евгени Борисов - Победа-Бс) и Никола Николов - НСА (17:6 над Ангел Христов - Левски) съответно до 69 кг и 64 кг.
При най-леките Сашо Александров (ЦСКА) спечели с 9:3 срещу Георги Андонов (Левски). Изключително оспорван двубой сътвориха добричлията Мариян Момчев и Абдула Арабие (Левски), от който победител излезе първия с 4 точки повече - 9:5.
Срещата в категория до 52 кг приключи след първия рунд в полза на Стефан Иванов (Левски), заради отказване на съперника му Джино Благоев (Славия). Заболяване пък не позволи на Айрин Исметов от Русе да се качи на ринга и титлата при 60-килограмовите отиде при Елиан Василев от НСА.

Добавено в: Четвъртък, 26 Януари 2012 16:22